سرویس ناب پلاس - تصاویر و اسامی بازیگرانی به یک یا چند زبان خارجی مسلط هستند را مشاهده بفرمایید. ...
بازیگران زن و مرد ایرانی که با زبانشان کولاک کردند + عکس و اسامی از لیلا حاتمی تا پارسا پیروزفر

بازیگران زن و مرد ایرانی که با زبانشان کولاک کردند + عکس و اسامی از لیلا حاتمی تا پارسا پیروزفر

به گزارش سرویس پلاس خبر ناب به نقل از رکنا - هنرمندان برای استفاده از منابع کاری و به روز ماندن خود نیاز به آشنایی و تسلط به زبان های پرکاربرد خارجی دارند، اما بسیاری از بازیگران کشورمان دارای این توانایی نمی باشند و جز تعدادی اندک، تنها با زبان مادری و فارسی صحبت می کنند.

در سینمای ایران، شمار بازیگرانی که مسلط به زبان خارجی هستند زیاد نمی باشد. سحر دولتشاهی، محمدرضا گلزار، مهناز افشار، ریما رامین فر، ترانه علیدوستی، لیلا حاتمی، بهرام رادان، نیکی کریمی، پیمان معادی، همایون ارشادی، هدیه تهرانی، الناز شاکردوست، پارسا پیروزفر، شهاب حسینی و اشکان خطبی، معدود چهره های ایرانی آشنا به زبان های خارجی هستند.

لیلا حاتمی

لیلا حاتمی فارغ التحصیل رشته ادبیات فرانسه از دانشگاه لوزان سوئیس و دانشجوی انصرافی رشته مهندسی برق از دانشگاه صنعتی امیر کبیر است. لیلا حاتمی را می توان اولین بازیگر مشهور ایرانی دانست که به بیش از یک زبان خارجی تسلط دارد.

او با داوری در فستیوال کن، بازیگران ایرانی را در مرکز توجه قرار داد. یکی از دلایل موفقیت این هنرمند، تسلط وی به 4 زبان دنیا همچون انگلیسی، آلمانی، فرانسه و ایتالیایی است.

نیکی کریمی

نیکی کریمی در کنار فعالیت بازیگری به کار ترجمه کتاب و عکاسی می پردازد. ترجمه های نیکی کریمی از زندگی نامه مارلون براندو با عنوان آواز هایی که مادرم به من آموخت منتشر شده است.

نیکی کریمی بسیار پیشتر از بازیگران دیگر در فستیوال های جهانی حضور داشته و تسلط او به زبان انگلیسی در این زمینه بسیار موثر بوده است.

ریما رامین فر

در سریال پایتخت، بسیاری از مخاطبان شاهد صحبت کردن این هنرمند به زبان انگلیسی بودند، اما تمام سعی او بر بیان ناشیانه هما بود، اما در لحظاتی تسلط او دیده می شد.

ریما رامین فر به زبان آلمانی نیز تسلط کافی دارد چرا که سال های تحصیلی خود را در کشور آلمان گذرانده است.

سحر دولتشاهی

سحر دولتشاهی فعالیت هنری خود را از تئاتر آغاز کرد. این هنرمند فارغ التحصیل رشته ادبیات نمایشی از دانشگاه سوره و لیسانس مترجمی فرانسه از دانشگاه آزاد است. سحر دولتشاهی به زبان های فرانسه و انگلیسی تسلط کامل دارد.

پیمان معادی

پیمان معادی متولد کشور آمریکا است. این هنرمند که سال های کودکی خود را در این کشور زندگی کرده است تسلط بسیاری روی زبان انگلیسی دارد و در چند فیلم و سریال هالیودی مانند عدالت کیفری، آخرین شوالیه ها و کمپ اشعه ایکس ایفای نقش کرده است.

همایون ارشادی

همایون ارشادی فارغ التحصیل لیسانس معماری از دانشگاه ایتالیا است. او تجربه حضور در چندین فیلم هالیوودی را دارد. همایون ارشادی مدتی را در ایتالیا و کانادا زندگی کرده و به زبان های این دو کشور تسلط کامل دارد.

الناز شاکردوست

الناز شاکردوست از بازیگرانی است که بسیاری از اطرافیان و دوستان او از تسلط این هنرمند در مکالمات انگلیسی خبر دارند. این هنرمندن مدتی را برای ادامه تحصل در لندن گذراند.

بازیگران مشهور دیگری نیز به یک یا دو زبان خارجی تسلط کافی دارند همانند رامین ناصر نصیر و پوریا پورسرخ که به زبان اسپانیایی و بهرام رادان به زبان انگلیسی مسلط هستند.

پوریا پورسرخ

پوریا پورسرخ در تاریخ 4 تیر 1356 در تهران متولد شد. مادر پوریا پورسرخ معلم زبان انگلیسی است. این مورد باعث می شود که خود پوریا هم از بچگی با زبان انگلیسی آشنا شود. به همین دلیل پوریا پورسرخ از بازیگران مرد ایرانی مسلط به زبان انگلیسی است و می تواند به راحتی انگلیسی صحبت کند. پوریا از محبوب ترین بازیگران مرد ایران به حساب می آید که سال ها در تلویزیون و سینمای ایران در حال درخشیدن است.

رامین ناصر نصیر

رامین ناصر نصیر از بازیگران باسابقه ی تلویزیون و سینمای ایران است. آقای رامین ناصر نصیر در 11 بهمن 1354 متولد شد. فارغ التحصیل رشته تدوین از پردیس هنر دانشگاه تهران است. این بازیگر با تجربه در کنار بازی های درخشان خود به ترجمه کتاب های انگلیسی و اسپانیایی نیز پرداخته است. آقای ناصر نصیر از جمله بازیگران مسلط به چند زبان خارجی است. وی با زبان های ایتالیایی و فرانسوی هم آشناست.

پارسا پیروزفر

پارسا پیروزفر از جمله بازیگران محبوب ایرانی مسلط به زبان انگلیسی است. آقای پیروزفر هم در دسته ی بازیگران باسابقه سینما و تلویزیون ایران به حساب می آید. این بازیگر پرطرفدار که اخیرا برای سریال در انتهای شب هم ایفای نقش کرده، توجه طرفداران فیلم و سریال زیادی را به خود جلب کرده است.

این خبر توسط سایت رکنا منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : رکنا

اخبار گوناگون در خبر ناب
آخرین اخبار سرویس ناب پلاس