سرویس ناب پلاس - عکس های جدیدی از رضا ایرانمنش را ملاحظه نمایید. ...
عکس دختر فوق زیبا و زن جذاب رضا ایرانمنش !  -  دعایش کنید حالش بحرانی است + تصاویر و بیوگرافی از جانبازی تا بازیگری !

عکس دختر فوق زیبا و زن جذاب رضا ایرانمنش !  -  دعایش کنید حالش بحرانی است + تصاویر و بیوگرافی از جانبازی تا بازیگری !

بیوگرافی

به گزارش سرویس پلاس خبر ناب به نقل از رکنا - محمدرضا ایرانمنش ۸ اردیبهشت ۱۳۴۶ در جیرفت به دنیا آمده است. این بازیگر توانمند فارغ التحصیل بازیگری از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران است و فوق لیسانس کارگردانی از دانشگاه تربیت مدرس دارد. در این نوشتار به زندگی و بیوگرافی این بازیگر کشورمان خواهیم پرداخت.

نام و نام خانوادگی: رضا ایرانمنش

سال تولد: ۱۳۴۶

محل تولد: جیرفت کرمان

حرفه: بازیگر و کارگردان

سوابق کاری: از سال ۱۳۷۲

وضعیت تاهل: متاهل

رضا ایرانمنش بازیگر کشورمان متولد ۸ اردیبهشت ماه سال ۱۳۴۶ در جیرفت کرمان است. مادر آقای ایرانمنش خانه دار و پدر مرحومش فرماندار و بخشدار شهر جیرفت بوده است. رضا ایرانمنش از جانبازان شیمیایی جنگ است و به همین دلیل طی سال های گذشته سلامتی او عوارض زیادی را متحمل شده است. رضا ایرانمنش علاوه بر بازیگری، کار کارگردانی نیز انجام داده است.

رضا ایرانمنش در سال ۱۳۶۵ ازدواج کرده و در سال ۱۳۶۹ مدرک فوق لیسانس کارگردانی را از دانشگاه تربیت معلم دریافت کرده است. او در بیش از ۶۰ فیلم سینمایی و سریال تلویزیونی نقش آفرینی کرده است. این بازیگر در سال ۱۳۷۲ برای بازی در فیلم سجاده آتش نامزد دریافت بهترین بازیگر نقش اول مرد در دوازدهمین جشنواره فیلم فجر شد.

رضا ایرانمنش از جانبازان جنگ ایران و عراق است. او در عملیات های متعددی حضور داشت و متاسفانه در عملیات والفجر ۸ به علت استشمام گاز خردل، جانباز شیمیایی شد.  به گزارش خبرنگار سینمایی فارس آقای رضا ایرانمنش بازیگر سینما و تلویزیون در روزهای پایانی فروردین ماه ۱۳۹۱ به کما رفت و در ۲۵ فروردین به هوش آمد. او بعد از از به هوش آمدن در مصاحبه با خبرگزاری فارس گفت:

من تقریباً ۱۷ بار به بیمارستان رفتم، ۴ سال پیش هم یک بار به کما رفتم، شاید باورتان نشود اما من ۴ ساعت کاملاً مرده بودم و بعد از ۴ ساعت دوباره برگشتم. خاطرات واضحی را به یاد دارم، احساس می کردم در خلأ هستم، می توانستم خیلی سریع به هر جا که اراده کنم بروم. اما دلم نمی آمد از کنار جسمم آن طرف تر بروم، مثل یک رؤیا بود. یکی از بچه ها از به هوش آمدن من – بعد از یک ماه کم هوشی- فیلم گرفته بود، در فیلم دیدم که گریه و التماس می کنم و همه را به قرآن قسم می دهم که نمی خواهم برگردم، من سبک و رها بدون هیچ دردی در ابرها بودم، اما هر لحظه به زمین نزدیک تر می شدم دلم نمی خواست برگردم. اما بالاخره برگشتم و دوباره سنگین شدم دوباره دردها برگشتند. قبل از هوشیاری کامل صدای بوق دستگاه ها به من یادآوری می کردند که برگشته ام و می فهمم دوباره به «آتیه» آمده ام.»

عزیمت به جبهه های جنگ در ۱۴ سالگی

رضا ایرانمنش تنها ۱۴ سال سن داشت که در سال ۱۳۶۰ با دستکاری شناسنامه خود عازم جبهه های جنگ برای دفاع از میهن شد. چنانچه گفتیم او در غالب عملیات ها مانند والفجر مقدماتی والفجر ۳ و ۴ کربلای ۱ ، ۲ و ۴ ،مرصاد و فاو حضور داشت و زمانی که شیمیایی شد، تنها ۱۸ سال سن داشت!

ازدواج اول و دوم رضا ایرانمنش

رضا ایرانمنش یک سال بعد از شیمیایی شدن در زمانی که ۱۹ ساله بود و در سال 1365 ازدواج کرد. حاصل ازدواج او یک دختر به نام غزاله و پسری به نام امیر علی است. استاد ایرانمنش در دی ماه 1400 در مراسم بزرگداشت رضا فیاضی و عنایت بخشی با همسر جدید و جوانش حاضر شد که به شدت مورد توجه قرار گرفت. تصویری از رضا ایرانمنش و پسرش امیرعلی و دخترش غزاله را در زیر می بینید:

این خبر توسط سایت رکنا منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : رکنا

اخبار گوناگون در خبر ناب
آخرین اخبار سرویس ناب پلاس