سرویس ناب پلاس - مروری بر آثار حامد بهداد و باران کوثری را ملاحظه نمایید. ...
مروری بر همکاری های مشترک و موفق حامد بهداد و باران کوثری  - زوج برنده+عکس

به گزارش سرویس پلاس خبر ناب به نقل از رکنا - حامد بهداد و باران کوثری از جمله بازیگرانی هستند که بارها کنارهم مقابل دوربین رفته اند و به طورکلی هشت فیلم و یک سریال مشترک در کارنامه شان به چشم می خورد. اولین همکاری مشترک این دو که بسیار هم مورد توجه قرار گرفت، فیلم «روز سوم» به کارگردانی محمدحسین لطیفی در سال 1385 بود و جدیدترین همکاری شان به بازی در فیلم «گیجگاه» به کارگردانی عادل تبریزی در سال 1399 برمی گردد.

 حامد بهداد و باران کوثری گاهی اوقات هردوشان در یک فیلم ایفاگر نقش های اصلی بوده اند و بعضی اوقات هم یکی از آنها در فیلمی که دیگری نقش اصلی را داشته، ایفاگر نقش های کوتاه بوده است. مروری داریم بر جذاب ترین همکاری های مشترک این دو بازیگر.

روز سوم | محمدحسین لطیفی | 1385

مروری بر همکاری های مشترک و موفق حامد بهداد و باران کوثری  - زوج برنده+عکس

اولین همکاری حامد بهداد و باران کوثری در فیلم «روز سوم» به کارگردانی محمدحسین لطیفی اتفاق افتاد. کوثری نقش دختری جنوبی به نام سمیره را داشت که در آخرین روزهای مقاومت بخش غربی خرمشهر در سال 1359 در بحرانی ترین شرایط، با خواستگار قبلی اش فؤاد با بازی حامد بهداد روبه رو می شد. سال ها قبل از جنگ، فؤاد به ایران آمده و از سمیره خواستگاری کرده بود. حالا اما در جایگاه یک افسر غراقی با سمیره روبه رو می شد. آنهم در شرایطی که همه درحال فرار بودند و سمیره به خاطر شکستگی پایش نمی توانست با آنها همراهی کند. برادرش او را داخل گودالی در خانه شان پنهان می کرد تا شب بیاید دنبالش اما در این فاصله، فؤاد به خانه آنها می آمد و با سمیره روبه رو می شد. بهداد در این فیلم شمایل یک افسر عاشق پیشه عراقی را چنان باورپذیر به تصویر کشید که نمی توانستیم او را دشمن ببینیم. این فیلم نقطه عطف مهمی در کارنامه بهداد و کوثری به حساب می آید. کوثری برای بازی در این فیلم به صورت مشترک با فیلم «خون بازی»، سیمرغ بهترین بازیگر نقش اول زن را گرفت.

دایره زنگی | پریسا بخت آور | 1386

مروری بر همکاری های مشترک و موفق حامد بهداد و باران کوثری  - زوج برنده+عکس

یک سال بعد از «روز سوم»، باران کوثری و حامد بهداد در «دایره زنگی» یک سکانس جذاب کنار هم بازی کردند. داستان درباره دختری جیب بر بود که از پسرها سوءاستفاده می کرد و پول و ماشین شان را می دزدید. ابتدای داستان با پسر ساده ای که کارش راه اندازی دیش ماهواره بود همراه می شد و یک صبح تا بعدظهر را کنار او در آپارتمانی پرجمعیت و شلوغ سپری می کرد. او در طول روز به نحوی سر از خانه هریک از آنها درمی آورد و چیزی می دزدید. تا اینکه در پایان روز، تمام چیزهایی که از پسر دزدیده بود را به او پس می داد و با دزدی هایی که از خانه ها کرده بود سر از خیابان درمی آورد. سوار ماشین پسری پولدار با بازی حامد بهداد می شد و او را هم تلکه می کرد. بهداد به قدری در ایفای نقش یک پسر پولدار اهل عشق وحال درست ظاهر شده بود که همراهی اش با کوثری در این سکانس با اینکه طولانی نسیت اما در ذهن همه مانده است.

دندون طلا | داوود میرباقری | 1394

مروری بر همکاری های مشترک و موفق حامد بهداد و باران کوثری  - زوج برنده+عکس

در سریال «دندون طلا» به کارگردانی داوود میرباقری، باران کوثری نقش به نسبت کوتاه تری از حامد بهداد داشت. بهداد در نقش پسری به نام آتش بازی می کرد که روزگاری مادرش توسط مردی به نام قنبر مورد تجاوز قرار گرفته و از خانه او طرد شده بود. مادر یک سال آتش را با سختی بزرگ می کرد و سپس از دنیا می رفت. آتش در خانه یک بازیگر تئاتر بزرگ می شد و از همان ابتدا به نمایش و خوانندگی علاقه پیدا می کرد. در جوانی به عنوان یک خواننده گذرش به قهوه خانه قنبر می افتاد و از سوی او مورد حمایت قرار می گرفت. رفته رفته قنبر، آتش را معتاد می کرد بدون اینکه بداند پسرش مقابلش ایستاده است. در قسمت های پایانی سریال، پای دختری خبرنگار با بازی باران کوثری به میان می آمد و به نحوی وارد زندگی آتش می شد. آنها اینبار هم بازی موفقی کنار هم به نمایش گذاشتند اما از آنجایی که محور اصلی سریال روی زندگی آتش و مادرش بنا شده بود، نقش کوثری چندان پررنگ نبود و در ذهن ها باقی نمانده است.

سدمعبر | محسن قرائی | 1395

مروری بر همکاری های مشترک و موفق حامد بهداد و باران کوثری  - زوج برنده+عکس

یک سال بعد از «هفت ماهگی»، کوثری و بهداد مجددا در فیلم «سد معبر» نقش زن و شوهر را ایفا کردند. اینبار طبقه اجتماعی آنها متفاوت بود و دغدغه شخصیت ها هم باقبل فرق می کرد. بهداد در نقش قاسم، در جایگاه یکی از ماموران سدمعبر شهرداری مقابل دوربین رفت؛ مردی که در مقابل روسای بالادستی سکوت می کرد و با زیردست هایش رفتاری از سر خشونت داشت و با همسرش هم اختلاف پیدا می کرد. قاسم از همسرش نرگس می خواست پول ارثیه پدرش را برخلاف خواست او برای خرید کامیون خرج کند و این باعث بالا گرفتن دعوا میان آنها و نهایتا قهر نرگس می شد. مدت زمان حضور کوثری در فیلم زیاد نبود اما اینبار در قالب زن و شوهری متفاوت سعی کرده بودند بازی جدیدی به نمایش بگذارند.

جان دار | حسین امیری دوماری و پدرام پورامیری | 1397

مروری بر همکاری های مشترک و موفق حامد بهداد و باران کوثری  - زوج برنده+عکس

در فیلم «جان دار» داستان با مراسم عقد اسما شروع می شود؛ دختری با بازی باران کوثری که پیش تر با مردی به نام نعیم نامزد بوده اما رابطه شان بهم خورده است. حالا برادران نعیم تلاش می کنند مراسم را خراب کنند. وسط درگیری، برادر اسماء به برادر نعیم چاقو می زند و در آستانه اعدام قرار می گیرد. شرط اصلی نعیم برای رضایت خون برادرش این است که اسماء با او ازدواج کند و همین مسئله بحران بزرگی در زندگی آنها ایجاد می کند. حامد بهداد نقش مردی غمگین و منتقم را ایفا کرده که به خاطر اتفاق هایی که از سر گذرانده، پرخاشگر و عصبی شده است. در نقطه مقابلش باران کوثری ابتدای فیلم سرشار از شور و شادی و زندگی است و هرچه جلوتر می رود به دختری تنها و غمگین بدل می شود.

گیجگاه | عادل تبریزی | 1399

مروری بر همکاری های مشترک و موفق حامد بهداد و باران کوثری  - زوج برنده+عکس

حامد بهداد بعد از فیلم های «مارموز»، «چه خوبه برگشتی» و «دایره زنگی» در فیلم «گیج گاه» باز هم بازی در یک فیلم کمدی را پذیرفت. او در این فیلم یک معلم ادبیات عاشق پیشه در فضای نوستالژیک دهه شصت است. معلمی که از یک سو به کاراته علاقه زیادی دارد و کلاس برگزار می کند و از سوی دیگر عشق سینماست. در این بین به مادر یکی از هنرجوهایش علاقه مند شده و تلاش می کند نظر او را جلب کند. هم حامد بهداد و هم باران کوثری در این فیلم با گریم ها و شمایل متفاوت به میدان امده اند و جنس بازی شان کنار هم به خاطر حال وهوای کمدی فیلم متفاوت است.

این خبر توسط سایت رکنا منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : رکنا

اخبار گوناگون در خبر ناب
آخرین اخبار سرویس ناب پلاس