اولیانوف: مذاکرات وین در سطح پیشرفته ای قرار دارد

اولیانوف: مذاکرات وین در سطح پیشرفته ای قرار دارد

۰۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۸ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس سیاسی - نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی واقع در وین در توییتی تصریح کرد که روند مذاکرات وین با تلاش مشترک تمامی شرکت‌کنندگان می‌تواند تسریع گردد.

به گزارش سرویس سیاسی خبر ناب به نقل از ایسنا - ایسنا، میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان های بین المللی واقع در وین روز پنج شنبه در توییتی بخشی از صحبت هایی که بلومبرگ وی منتشر کرده بود را تصحیح کرد.

بلومبرگ به نقل از اولیانوف نوشته بود که رسیدن به توافق در وین از آنچه که وی فکر می کرده بیشتر زمان خواهد برد.

نماینده روسیه در توییتی این نقل قول را تصحیح کرد و نوشت: بلومبرگ بخشی از صحبت های من را جا انداخته است. من گفته بودم که اگر مذاکرات با سرعت کنونی پیش بروند چنین اتفاقی خواهد افتاد. من اینکه مذاکرات می تواند با تلاش مشترک تمامی شرکت کنندگان تسریع گردد را رد نکرده بودم. گفت وگو همین حالا نیز در سطح پیشرفته ای قرار دارند.

میخائیل اولیانوف صبح امروز نیز در گفت وگو با شبکه روسیه ۲۴ درباره مذاکرات وین گفته بود: اگر مذاکرات با سرعت بیشتری نسبت به آنچه اکنون در جریان است، انجام شود، در واقع تا پایان ماه فوریه رسیدن به توافق واقعی به نظر می رسد. در اصل، پس از آن چند ماه دیگر برای آماده سازی از سرگیری معاهده هسته ای به طور کامل نیاز است.

به گفته اولیانوف، زمان لازم است برای اینکه آمریکایی ها برای لغو تحریم ها آماده شده و شرایط لازم برای بازگشت تجارت به ایران را تضمین کنند، و تهران چندین ماه لازم دارد تا برای بازگشت به اجرای کامل وظایف خود در برجام آماده شود. 

او افزوده بود: در ابتدا احتمالا همه این مسائل باید تا قبل از آوریل حل و فصل شود.

این خبر توسط سایت خبرگزاری ایسنا منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : خبرگزاری ایسنا

اخبار گوناگون در خبر ناب