آمریکا: ایران مطالبات فراتر از برجام را کنار بگذارد

آمریکا: ایران مطالبات فراتر از برجام را کنار بگذارد

۰۴ تیر ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۸ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس سیاسی - این مقام ارشد اتحادیه اروپا ادامه داد: خیلی خوشحالم که قرار است مذاکرات را درباره برجام در روزهای آتی از سر بگیریم. روزهای آتی یعنی این‌که واقعا روزهای آتی و این بن بست را بشکنیم.

به گزارش سرویس سیاسی خبر ناب به نقل از فرارو - یک مقام وزارت خارجه آمریکا بار دیگر تلاش کرد توپ مذاکرات وین را به زمین ایران انداخت.

به گزارش فارس، یک مقام وزارت خارجه آمریکا به اظهارات «جوزپ بورل»، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا درباره مذاکرات رفع تحریم ها در وین واکنش نشان داد.

این مقام آمریکایی که اشاره ای به نام او نشده گفت: «ما آماده ایم به سرعت توافق مذاکره شده در وین برای بازگشت به اجرای کامل برجام به سرانجام برسانیم اما لازم است ایران مطالباتی که فراتر از توافق هسته ای ۲۰۱۵ هستند را کنار بگذارد.»

مقام آمریکایی همچنین به آکسیوس گفت: «امکان دارد که گفت وگوهای غیرمستقیم با ایران آغاز شود اما ما این موضوع را متوجه نخواهیم شد مگر اینکه بعد از خروج تیم اتحادیه اروپا از ایران بتوانیم قرائت کامل تری داشته باشیم.»

مسؤول سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز در سفر به تهران گفت که مذاکرات درباره برجام در روزهای آتی از سر گرفته خواهد شد او گفت: ما باید برجام را دوباره روی ریل قرار بدهیم.

این مقام ارشد اتحادیه اروپا ادامه داد: خیلی خوشحالم که قرار است مذاکرات را درباره برجام در روزهای آتی از سر بگیریم. روزهای آتی یعنی این که واقعا روزهای آتی و این بن بست را بشکنیم.

بورل همچنین گفت: من مذاکرات را پیشنهاد کردم. ما متنی داشتیم و یکسری سؤالات کوچکی بود که قرار بود آمریکایی ها و ایرانی ها به آن پاسخ دهند چون چین، فرانسه، روسیه، آلمان و انگلیس کارشان را انجام داده بودند و یکسری سؤالات در ماه مارس باقیمانده بود که ایران و آمریکا باید به آن پاسخ می دادند و قرار نبود این وقفه سه ماه شود. این وقفه باید شکسته شود و سه ماه گذشته و باید کار را تسریع کنیم و امروز خیلی خوشحالم بابت این تصمیم که ایران گرفت که مذاکرات از سر گرفته خواهد شد و این تصمیم در تهران و واشنگتن گرفته شده است.

این خبر توسط سایت فرارو منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : فرارو

اخبار گوناگون در خبر ناب