305 هزار متقاضی برای دریافت وام حمایتی کمک به مستاجران ثبت نام کردند
سرویس سیاسی - سخنگوی کمیسیون عمران مجلس گفت: طبق گزارش های ارائه شده وام ودیعه مسکن برای تهرانی‌ها ۱۰۰ میلیون، برای کلانشهرها ۷۰ میلیون و برای سایر شهرها ۴۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده،که تاکنون ۳۰۵ هزار متقاضی برای دریافت وام ثبت نام کردند.

به گزارش سرویس سیاسی خبر ناب به نقل از فارس - عبدالجلال ایری در گفتگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس درباره جلسه امروز کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در جلسه امروز طرح ساماندهی و کنترل اجاره بها املاک مسکونی با حضور مسئولان مربوطه مورد بررسی قرار گرفت.

وی در ادامه در خصوص نظام جامع اجاره داری حرفه ای، افزود: برای بهبود طرح مذکور و افزایش اثر بخشی آن مواردی به طرح اولیه اضافه شده است که یکی از مهمترین آنها نظام جامع اجاره داری حرفه ای بوده که به دو بخش شرکت های اجاره داری و شرکت های مدیریت و بهره برداری تقسیم می شود.  

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس، افزود: شرکت های اجاره داری با خرید واحدهای مسکونی و اجاره دادن آن ها با ساخت واحدهای مسکونی با دو شیوه استفاده از اراضی شخصی و اراضی دولتی در حوزه اجاره داری حرفه ای فعالیت می کنند.

ایری در ادامه درباره تسهیلات حمایتی برای کمک به مستاجران خاطرنشان کرد: یکی دیگر از موضوعات بسیار مهمی که به طرح ساماندهی و کنترل اجاره بها املاک مسکونی اضافه می ‎شود، تسهیلات حمایتی کمک به مستاجران نظیر وام ودیعه مسکن بوده که در سال های اخیر با مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا به مستاجران پرداخت می شود.

وی افزود: طبق گزارش های ارائه شده وام ودیعه مسکن برای تهرانی ها ۱۰۰ میلیون، برای کلانشهرها ۷۰ میلیون و برای سایر شهرها ۴۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده،که تاکنون ۳۰۵ هزار متقاضی برای دریافت وام ثبت نام کردند و از این تعداد حدود ۸۰ هزار نفر به بانک ها معرفی و تعدادی نیز وام خود را پس از تکمیل مدارک طی ۱۰ روز کاری دریافت کرده اند.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس در پایان تصریح کرد: با توجه به اهمیت موضوع  مدیریت بازار اجاره بها املاک مسکونی و نبود قانون مدون و جامع در این حوزه، کمیسیون عمران مجلس با حساسیت بسیار بالا موضوعات را بررسی کرده و برای این مهم حتما از ظرفیت نخبگانی و کارشناسی استفاده خواهد کرد.

این خبر توسط سایت خبرگزاری فارس منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در خبر ناب