هیچکس مسئولیت حذف ارز 4200 تومانی را نمی پذیرد

هیچکس مسئولیت حذف ارز 4200 تومانی را نمی پذیرد

۱۲ تیر ۱۴۰۱ - ۰۸:۴۴ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس سیاسی - امروز هیچ‌کس مسئولیت ارز ترجیحی را نمی‌پذیرد، اما فراموش نمی‌کنیم که بسیاری از مسئولان و دستگاه‌های ذی‌ربط، چند سال پیش و همان زمان که دولت روحانی آن را آغاز کرد چگونه از آن حمایت کردند.

به گزارش سرویس سیاسی خبر ناب به نقل از فرارو - روزنامه رسالت نوشت: نباید از این واقعیت غافل شد که تورم خردادماه، به علت حذف ارز ترجیحی بوده و قرار نیست هرماه وضعیت اقتصاد کشور چنین باشد.

درست است که امروز هیچ کس مسئولیت ارز ترجیحی را نمی پذیرد، اما فراموش نمی کنیم که بسیاری از مسئولان و دستگاه های ذی ربط، چند سال پیش و همان زمان که دولت روحانی آن را آغاز کرد چگونه از آن حمایت کردند. آن روز، برخی دستگاه های امنیتی می گفتند که اگر ارز ترجیحی توزیع نشود، بحران امنیتی خواهیم داشت.

مراکز کارشناسی و پژوهشی که برخی وابسته به دولت هم نبودند، چگونه از ارز ترجیحی حمایت کردند و کدام چهره های تأثیرگذار دولتی پشت این تصمیم به شدت غلط ایستادند. همان هایی که امروز هم روی کم حافظه بودن جامعه حساب بازکرده اند و ۱۸۰ درجه تغییر موضع داده اند.

اگر چند دستگاه یا مرکز علمی و کارشناسی جدی در کشور وجود داشت، یقینا وضعیت کشور در حوزه اقتصاد به اینجا نمی رسید. ما نیازمند مراکز متخصص و مستقلی هستیم که بدون تأثیرپذیری از رفت وآمد های سیاست، نظرات خود را پیرامون تمام تصمیمات کلان با صدای بلند اعلام کنند. ممکن است برخی این سخن به مذاقشان خوش نیاید، اما ما فاقد چنین مراکزی هستیم.

این خبر توسط سایت فرارو منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : فرارو

اخبار گوناگون در خبر ناب