مشکل دانشجویان ایرانی برای بازگشت به تحصیل در دانشگاه های چین حل شد
سرویس سیاسی - روابط عمومی وزارت امور خارجه در اطلاعیه‌ای از حل شدن مشکلات دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در دانشگاه‌های چین برای بازگشت به این کشور خبر داد.

به گزارش سرویس سیاسی خبر ناب به نقل از فارس - روابط عمومی وزارت امور خارجه امشب (پنجشنبه) ۲۷ مرداد ماه در اطلاعیه ای از حل شدن مشکلات دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در دانشگاه های چین برای بازگشت به این کشور خبر داد.

در اطلاعیه روابط عمومی وزارت امور خارجه آمده است: با پیگیری های انجام شده، خوشبختانه دولت چین اعلام کرد مشکل دانشجویان ایرانی برای بازگشت به تحصیل در این کشور حل شده است. 

روابط عمومی وزارت امور خارجه همچنین اعلام کرده است که دانشجویان ایرانی که پیش از این در دانشگاه های جمهوری خلق چین مشغول به تحصیل بوده اند لازم است مدارک مورد نیاز برای دریافت روادید دانشجویی را به سفارت چین در تهران ارائه کنند.

بر اساس اطلاعیه روابط عمومی وزارت امور خارجه، تا استقرار دانشجویان ایرانی در دانشگاه های خود، سفارت کشورمان در پکن پیگیر مشکلات احتمالی آنها خواهد بود.

به گزارش فارس، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در سفری که فروردین سال جاری به تونشی چین برای شرکت در سومین نشست وزرای خارجه کشورهای همسایه افغانستان داشت در دیدار با «وانگ یی» همتای چینی با اشاره به اهمیت مبادلات مردمی بین دو کشور، تسهیل بازگشت دانشجویان ایرانی را اقدامی موثر در این زمینه  خواند که اگرچه محدودیت های کرونا تاکنون مانع از بازگشت آنها به چین بوده، اما شایسته است با همکاری بخش های مربوطه در چین به شرایط قبل باز گردد. 

این خبر توسط سایت خبرگزاری فارس منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در خبر ناب