18 نفر از زندان های استان کردستان آزاد شدند

18 نفر از زندان های استان کردستان آزاد شدند

۰۶ آذر ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۷ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس سیاسی - حجت الاسلام والمسلمین حسینی گفت: با بررسی پرونده‌های سایر بازداشت شدگان در روزهای آینده، زمینه بهره‌مندی این افراد از ارفاقات قانونی نیز فراهم می‌شود.

به گزارش سرویس سیاسی خبر ناب به نقل از فرارو - رئیس کل دادگستری استان کردستان تاکید کرد: در پی دستور اخیر رئیس قوه قضاییه ۱۸ نفر از زندانیان زندان های استان کردستان به آغوش خانواده هایشان بازگشتند.

به گزارش ایلنخانیان، حجت الاسلام والمسلمین حسینی، رئیس کل دادگستری استان کردستان گفت: در پی دستور رئیس قوه قضاییه مبنی بر آزادی آن دسته از زندانیان اغتشاشات اخیر که شرایط ارفاق و تخفیف مجازات قانونی را دارا هستند، ۱۸ نفر از زندانیان زندان های استان کردستان به آغوش خانواده هایشان بازگشتند.

وی با اعلام این خبر اظهار داشت: رئیس قوه قضاییه پس از پیروزی ارزشمند تیم ملی فوتبال کشورمان برابر تیم ملی ولز در مسابقات جام جهانی، دستور تخفیف مجازات و اعمال ارفاقات قانونی در خصوص زندانیان واجد شرایط اغتشاشات اخیر را صادر کردند که در این راستا ۱۸ زندانی با بررسی پرونده هایشان مستحق تخفیف تشخیص داده شده و آزاد شدند.

رئیس کل دادگستری استان کردستان تاکید کرد: آن دسته از افرادی که در اغتشاشات اخیر استان اقدام به آتش زدن و تخریب اموال عمومی کرده اند، مشمول این ارفاقات قانونی نخواهند شد.

وی از آزادی ۸۶ درصد از بازداشت شدگان اغتشاشات استان کردستان خبر داد و ضمن تاکید بر رسیدگی قاطع به پرونده عوامل اغتشاشات و کسانی که به اموال عمومی خسارت وارد کردند، خاطرنشان کرد: طبق تاکیدات رئیس قوه قضاییه، با عوامل اصلی و محرک و کسانی که مرتکب تخریب، تحریق، ایجاد ارعاب و تهدید شده اند بر اساس قانون بصورت قاطع برخورد خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی گفت: با بررسی پرونده های سایر بازداشت شدگان در روزهای آینده، زمینه بهره مندی این افراد از ارفاقات قانونی نیز فراهم می شود.

این خبر توسط سایت فرارو منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : فرارو