عقب نشینیِ زیباکلام از ادعای آمار کشته شدگان اخیر

عقب نشینیِ زیباکلام از ادعای آمار کشته شدگان اخیر

۰۷ آذر ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۱ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس سیاسی - روز گذشته صادق زیباکلام طی پیامی که در یکی از شبکه‌های اجتماعی منتشر کرد ضمن انتقاد از حسن روحانی رئیس سابق کشورمان ادعایی را مطرح کرد که این ادعا بلافاصله با واکنش دستگاه قضایی مواجه شد و زیباکلام به مرجع قضایی فراخوانده شد. ...

به گزارش سرویس سیاسی خبر ناب به نقل از برترین ها - میزان: روز گذشته صادق زیباکلام طی پیامی که در یکی از شبکه های اجتماعی منتشر کرد ضمن انتقاد از حسن روحانی رئیس سابق کشورمان ادعایی را مطرح کرد که این ادعا بلافاصله با واکنش دستگاه قضایی مواجه شد و زیباکلام به مرجع قضایی فراخوانده شد.

زیباکلام که مدعی کشته شدن ۴۰۰ نفر در جریان وقایع ایران شده بود صبح امروز با مراجعه به دادسرا به توضیح در این مورد پرداخته است از او مدرک و مستند اظهاراتش خواسته شده است و حالا برای تنویر افکار عمومی عنوان کرده صحبت های او بر پایه آمارهای ضد انقلاب، یک سازمان به اصطلاح حقوق بشری جعلی بوده است.

عقب نشینیِ زیباکلام از ادعای آمار کشته شدگان اخیر

بنا به این گزارش، زیباکلام در پست منتشر شده در اینستاگرام ضمن اذعان به نداشتن هیچ منبع و مأخذ موثق پیرامون صحت و سقم آمار کشته شدگان آبان ماه گفته است: لازم می دانم در خصوص رقم کشته شدگان، این توضیح را بدهم که بنده هیچ منبع و مأخذ موثقی پیرامون صحت و سقم آمار کشته شدگان ندارم. رقم ذکرشده در پست دیروز، صرفاً بر اساس گزارش سازمان حقوق بشر ایران در نروژ، مسموعات در فضای مجازی و گفته های رسانه های فارسی زبان خارج از کشور می بود. من خودم شخصاً هیچ علم و اطلاع موثقی از آمار کشته شدگان ندارم.

ظهر امروز بود که رئیس قوه قضائیه در جلسه مسئولان عالی قضایی در راستای مبارزه با شایعه پراکنی، دروغگویی و حرف بدون سند مدرک گفت: به مسئولان ذیربط قضایی در سراسر کشور از جمله دادستان تهران دستور داده ام که چنانچه فردی حرف دروغی یا ادعای بدون سندی را منتشر کرد، در کوتاه ترین زمان ممکن او را احضار کنید و مستندات ادعایش را از او بخواهید؛ چنانچه فرد مزبور بدون سند و مدرک این حرف دروغ را نشر داده باشد و سوء نیت او نیز احراز شود اما ابراز تنبّه کند و اعلام دارد که درصدد جبران برمی آیم، طبیعتاً مواجهه مقتضی به عمل خواهد آمد.

اما چنانچه فرد منتشرکننده دروغ، نه تنها مستنداتی ارائه نکرد که حتی سوء نیت او نیز محرز گشت و ابراز تنبّه و جبران خطا نیز در رفتار او مشاهده نشد، مشخص است که در راستای اهداف دشمن اقدام می کند لذا برای او به سرعت کیفرخواست صادر خواهد شد و پرونده اش به دادگاه ارسال می شود.

این خبر توسط سایت برترین ها منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : برترین ها

اخبار گوناگون در برخط