کاخ سفید: تشکیل گروه حقیقت یاب بر علیه ایران اقدامى تاریخى و بى سابقه بود
سرویس سیاسی - سخنگوی کاخ سفید گفت: ما از رای شورای حقوق بشر سازمان ملل برای ایجاد یک گروه حقیقت یاب به منظور بررسی موارد نقض حقوق بشر در ایران حمایت کردیم که واقعاً اقدامی تاریخی بود که پیش از آن شاهد نبودیم.

به گزارش سرویس سیاسی خبر ناب به نقل از فرارو - ایرنا نوشت: کارین ژان پی یر سخنگوی کاخ سفید در نشستی خبری در خصوص حمایت های دولت جو بایدن از ناآرامی ها و آشوب ها در ایران گفت که واکنش آمریکا اعم از اقدام مستقیم و نیز از طریق مجامع بین المللی مانند سازمان ملل و زیر مجموعه های آن ادامه خواهد داشت.

سخنگوی کاخ سفید اذعان کرد: ما از ابزار های اقتصادی مانند تحریم ها علیه مقامات ایرانی استفاده می کنیم.

وی در حمایت از قطعنامه ضد ایرانی شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو تصریح کرد: ما از رای شورای حقوق بشر سازمان ملل برای ایجاد یک گروه حقیقت یاب به منظور بررسی موارد نقض حقوق بشر در ایران حمایت کردیم که واقعاً اقدامی تاریخی بود که پیش از آن شاهد نبودیم.

سخنگوی کاخ سفید همچنین اذعان کرد: واشنگتن با سازمان های جامعه مدنی همکاری می کند تا مطمئن شود که ایران از کمیسیون مقام زن سازمان ملل حذف شود.

این مقام کاخ سفید در ادامه ادعا های ضد ایرانی خود افزود: ما از بیانیه مشترک وزرای خارجه زن درباره ایران حمایت و بار ها و بار ها بصورت آشکار در مورد حقوقی که زنان و مردان ایران برای به دست آوردن آن در حال مبارزه هستند، اطلاع رسانی کرده ایم.

این خبر توسط سایت فرارو منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : فرارو