فیلم جدید از حمیدرضا روحی، جوان کشته شده در اعتراضات

فیلم جدید از حمیدرضا روحی، جوان کشته شده در اعتراضات

۱۱ آذر ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۵ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس سیاسی - یکی از دوستان حمیدرضا روحی از کشته شدگان اعتراضات، فیلمی از لحظاتی که با هم بوده‌اند را منتشر کرده است. ...

به گزارش سرویس سیاسی خبر ناب به نقل از برترین ها - رویداد۲۴: حمیدرضا روحی جوان متولد ۱۳۸۲ در تهران بود که در جریان اعتراضات جان باخته است. خبرگزاری فارس زمانی که او جان باخت نوشت: «بسیجی شهید حمیدرضا روحی که در اردوی جهادی مناطق محروم غرب کشور هم حضور داشته توسط عوامل اغتشاشگر در اثر اصابت گلوله از ناحیه قفسه سینه در تهران به شهادت رسید.» البته خبرگزاری فارس البته لحظاتی بعد خبر خود را اصلاح کرد و نوشت حمیدرضا روحی بسیجی نبوده و از معترضان بوده است.

خبرگزاری فارس که او بسیجی و شهید معرفی کرده بود و نوشته بود که «اغتشاشگران در حال کشیدن جسدش روی زمین بودند» پس از انتشار تصاویر اینستاگرام حمیدرضا روحی که در اعتراض به جمهوری اسلامی بود، نوشت که اشتباه کرده است!!

فارس در مطلب بعدی خود به نقل از فردی که او شاهد ماجرا و بسیجی معرفی کرده، اینگونه نوشت: «کوچه دوم و سوم را که رد کردیم، به یک کوچه فرعی رسیدیم و دیدیم که اغتشاشگران دارند از انتهای کوچه فرار می کنند و در این میان، دیدیم که در انتهای کوچه فردی با صورت روی زمین است و ما تصور کردیم که افتاده روی زمین، اما زمانی که وی را برگرداندیم دیدیم که بدنش سرد و صورتش کاملاً سفید شده است. یک پزشک هم همراه ما بود و ضربان قلب وی را گرفت و گفت که او فوت کرده است و مشخص شد که حدود یک ساعت است که در آنجا افتاده و تمام کرده بود. آن فرد «حمیدرضا روحی» بود که یک تیر به قفسه سینه وی خورده بود. بچه ها شک داشتند که وی از نیروهای بسیج بوده است یا از طرف مقابل. تا ما پیکر را سر خیابان آوردیم، چند نفر از رفقای وی گفتند که این حمیدرضا روحی و از بچه های بسیج است و بعد آنجا همهمه شد که بچه های بسیج را زدند و شهید شد. در این میان، چند نفر از افراد دیگری که خیلی تیپ و قیافه آنان به بچه های بسیجی نمی خورد، به آن جمع اضافه شدند و گفتند که حمیدرضا روحی بسیجی بوده است و بعد برخی از افراد گریه کردند.

سپس فردی آمد و حمیدرضا روحی را شناسایی کرد و گفت که او لیدر است. دوباره ما به شک افتادیم که از کجا معلوم که وی شهید است و شاید از طرف مقابل بوده است. فرمانده ناحیه و حوزه آمدند و فرمانده حوزه گفت که وی با من کار می کرد و برای جمع آوری آمده بود. تا اورژانس آمد که پیکر را ببرد، این همهمه وجود داشت و معلوم نبود که روحی بسیجی بوده است یا خیر.

آن شب خود ما صفحه اینستاگرام «حمیدرضا روحی» را پیدا کردیم که در پروفایل وی مطالبی علیه جمهوری اسلامی وجود داشت. همچنین مطالبی درباره زن، زندگی، آزادی گذاشته بود. درباره اعتراضات هم پست و استوری داشت که ما به قطعیت رسیدیم که وی آن طرفی بوده است.»

این خبر توسط سایت برترین ها منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : برترین ها

اخبار گوناگون در برخط