دیدار معاونین وزرای خارجه ایران و روسیه درمورد توافق هسته ای
سرویس سیاسی - اولیانوف روز جمعه با انتشار پیامی در توئیتر نوشت: معاونان وزرای خارجه روسیه و ایران، آقایان سرگئی ریابکوف و علی باقری کنی امروز در مسکو دیدار کردند تا دورنمای اجرای کامل برجام را بررسی کنند.

به گزارش سرویس سیاسی خبر ناب به نقل از فرارو - میخائیل اولیانوف رئیس هیات روسیه در مذاکرات رفع تحریم ها از دیدار معاونین وزرای خارجه ایران و روسیه درباره برجام خبر داد.

به گزارش ایرنا، اولیانوف روز جمعه با انتشار پیامی در توئیتر نوشت: «معاونان وزرای خارجه روسیه و ایران، آقایان سرگئی ریابکوف و علی باقری کنی امروز در مسکو دیدار کردند تا دورنمای اجرای کامل برجام را بررسی کنند.» او توضیح بیشتری درباره محتوای این ملاقات ارائه نکرد.

مذاکرات رفع تحریم ها پس از ماه ها گفتگو های فشرده در وین به مرحله ای رسیده است که چنانچه ایالات متحده آمریکا به عنوان طرف نقض کننده برجام مطالبات منطقی ایران و الزامات شکل گیری یک توافق پایدار و قابل اتکاء را بپذیرد، توافق نهایی حاصل خواهد شد.

تجربه ماه ها مذاکرات در وین ثابت کرد کاخ سفید به دلیل مشکلات داخلی و فشار رژیم صهیونیستی قدرت تصمیم گیری برای بازگشت به توافق هسته ای را ندارد و از این منظر، به تاکتیک مقصرنمایی و تعیین ضرب الاجل های ساختگی علیه ایران متوسل شده است.

قریب به اتفاق کشور های مشارکت کننده در گفت وگوها، خواهان جمع بندی سریع تر مذاکرات هستند، اما دستیابی به توافق نهایی در انتظار تصمیم های سیاسی ایالات متحده آمریکا در خصوص چند موضوع باقی مانده مهم و کلیدی است.

این خبر توسط سایت فرارو منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : فرارو