دستورالعمل کره شمالی برای اسامی کودکان

دستورالعمل کره شمالی برای اسامی کودکان

۱۳ آذر ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۰ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس سیاسی - یک شهروند بدون آنکه نامش فاش شود در مصاحبه با رادیو آسیای آزاد (RFA) گفت: شهروندان این کشور اعتراض دارند که چرا مقامات مردم را مجبور به تغییر اسامی فرزندانشان می‌کنند.

به گزارش سرویس سیاسی خبر ناب به نقل از فرارو - کره شمالی به والدین دستور داده تا واژه های "میهن پرستانه" از جمله "بمب و تفنگ" را برای نام گذاری اسامی کودکان خود انتخاب کنند.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه دیلی میل، قبلا پیونگ یانگ به مردم اجازه داده بود تا مثل کره جنوبی اسامی که پایان آن ها به حروف صدا دار از جمله واژه "ری" به معنای (عزیز) و "سو می" به معنای (بسیار زیبا) ختم می شوند، انتخاب کنند. اما اکنون کره شمالی به والدین دستور داده که اگر اسامی فرزندان آن ها به اندازه کافی "انقلابی" نیست، آن ها را تغییر دهند و اسامی انتخاب کنند که جنبه نظامی و ایدئولوژیکی دارد.

این کشور در تصمیمی جدید از والدین می خواهد تا اسامی "میهن پرستانه" از جمله "تفنگ، وفاداری، بمب و ماهواره" را برای فرزندانشان انتخاب کنند.

یک شهروند بدون آنکه نامش فاش شود در مصاحبه با "رادیو آسیای آزاد" (RFA) گفت: «شهروندان این کشور اعتراض دارند که چرا مقامات مردم را مجبور به تغییر اسامی فرزندانشان می کنند.»

همچنین این کشور اعلام کرد، افرادی که پایان اسم آن ها به یک حرف بی صدا ختم نمی شود، تا پایان سال مهلت دارند یک اسمی انتخاب کنند که "معنی سیاسی" و با "استاندارهای انقلابی" این کشور مطابقت داشته باشد. مقامات کره شمالی همچنین تاکید کردند، شهروندان نباید از اسامی استفاده کنند که در کره جنوبی مشهور و محبوب هستند.

این خبر توسط سایت فرارو منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : فرارو

اخبار گوناگون در برخط