روایت یک خبرگزاری از ماجرای بولتن های جنجالی

روایت یک خبرگزاری از ماجرای بولتن های جنجالی

۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۰۰:۴۶ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس سیاسی - خبرگزاری ایسنا در گزارشی به ماجرای بولتن‌های هک شده خبرساز پرداخته است. ...

به گزارش سرویس سیاسی خبر ناب به نقل از برترین ها - خبرگزاری ایسنا در گزارشی به ماجرای بولتن های هک شده خبرساز پرداخته است.

روایت یک خبرگزاری از ماجرای بولتن های جنجالی

در توضیح این خبر آمده:

* جنجالی ترین بخش هک خبرگزاری فارس مربوط به انتشار فایل هایی تحت عنوان بولتن های خبری است که واکنش های زیادی را برانگیخته است.

* این بولتن ها سال هاست که توسط قائم مقام این خبرگزاری توزیع می شود و وی پیش از حضور در خبرگزاری فارس نیز به صورت شخصی چنین بولتن هایی را تولید کرده و به صورت محدود توزیع می کرده است.

* اما مشخص نیست آنچه در صفحه گروه هکری بلک ریوارد منتشر شده تا چه میزان صحت داشته و چقدر از اخباری که این گروه منتشر کرده جعلی است.

* تغییر فونت و استفاده از برخی حروف در فایل منتشر شده نشان می دهد که این فایل فونت و حروف این بخش از اخبار با باقی فایل های منتشر شده متفاوت است و ظن دستکاری و جعل در این فایل ها را تقویت می کند و از سوی دیگر بستری برای راستی آزمایی اطلاعات آن وجود ندارد.

* این بولتن ها سالهاست که با واکنش منفی چهره های رسانه ای و سیاسی روبروست و به دلیل بی دقتی در نقل اخبار و وجود برخی اخبار کذب و نادرست بارها محتوای آن تکذیب شده است.

* پیگیری های خبرنگار ما حاکی از آن است که فرد توزیع کننده این بولتن ها بارها تاکنون بابت محتوای نادرست منتشر شده از سوی دستگاه های مسئول مواخذه شده و سال هاست که اجازه انتشار این اخبار در رسانه ها وجود ندارد.

* چندی پیش گروهی دیگر از افراد به دلیل انتشار اخبار مشابه در برخی کانال های تلگرامی دستگیر شدند و پرونده آنها در دستگاه قضایی مفتوح است و پیش بینی می شود به زودی دادگاه آن ها برگزار شود.

این خبر توسط سایت برترین ها منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : برترین ها