(فیلم) اعتراضات بی سابقه در سویدای سوریه؛ معترضان ساختمان فرمانداری را آتش زدند
سرویس سیاسی - ده‌ها تن از شهروندان سوریه که از بدتر شدن شرایط اقتصادی کشور خود به خشم آمده‌اند، روز یکشنبه به مرکز فرمانداری در شهر جنوبی سویدا هجوم بردند و آن را غارت کردند.


به گزارش سرویس سیاسی خبر ناب به نقل از فرارو - اعتراضات بی سابقه در سویدای سوریه؛ معترضان ساختمان فرمانداری را آتش زدند

ده ها تظاهرکننده خشمگین در شهر سویدا در سوریه به وضعیت بد اقتصادی اعتراض کرده و دفتر فرمانداری در جنوب شهر را به آتش کشیدند.

روز یک شنبه ۴ دسامبر ابتدا حدود ۲۰۰ نفر اطراف ساختمان فرمانداری در شهر سویدا تجمع کرده و علیه بشار اسد رئیس جمهور سوریه شعار دادند. این افراد همچنین به روند افزایش قیمت ها و دیگر مشکلات اقتصادی اعتراض کردند.

رسانه های دولتی سوریه گزارش داده اند، تنش زمانی تشدید شد که قانون گریزان به دفتر فرمانداری هجوم بردند و اسناد و مدارک را به آتش کشیدند.

سه شاهد عینی به خبرگزاری رویترز گفته اند، زمانی که تظاهرکنندگان به فرمانداری یورش بردند، کسی داخل ساختمان نبوده چرا که پیش از آن فرمانداری تعطیل شده بود.

یک شاهد عینی نیز گفته، تظاهرکنندگان عکس بشار اسد را در داخل دفتر فرمانداری پایین کشیدند.

رایان معروف، فعال مدنی و ویراستار وبسایت محلی سویدا ۲۴ که اخبار مناطق جنوبی را پوشش می دهد به رویترز گفته است: ساختمان فرمانداری از داخل به طور کامل سوخته است.

به گفته او تعداد زیادی از مردم زخمی شده اند. وی تیراندازی ها را بسیار شدید توصیف کرده و گفته، مشخص نیست در منطقه ای که به شدت تحت کنترل پلیس بوده این تیراندازی ها از کجا صورت گرفته است.

یک منبع در بیمارستان شهر گفته است که یکی از زخمی ها در اثر شلیک گلوله جان باخته و زخمی های دیگری همچنان در بیمارستان هستند.

وزارت کشور سوریه نیز گفت که معترضان همچنین تلاش کردند مقر پلیس در شهر سویدا را تصرف کنند و در درگیری میان آن ها با نیرو های انتظامی یک پلیس کشته شد.

اکثریت شهر سویدا را اقلیت دروزی تشکیل می دهند. استان سویدا در جنگ داخلی ده ساله سوریه نسبت به سایر مناطق این کشور از درگیری ها در امان ماند. سویدا تابستان دو سال پیش نیز شاهد تظاهرات علیه گرانی و وضعیت بد اقتصادی بود.

این خبر توسط سایت فرارو منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : فرارو