خنثی شدن طرح کودتا بر علیه دولت آلمان

خنثی شدن طرح کودتا بر علیه دولت آلمان

۱۶ آذر ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۹ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس سیاسی - دفتر دادستانی آلمان اعلام کرد که گروهی تندرو در این کشور قصد داشته با خشونت، نهادهای دموکراتیک را در شهرهای آلمان سرنگون کند و دولت نظامی-انتقالی در این کشور تشکیل دهد. ...

به گزارش سرویس سیاسی خبر ناب به نقل از برترین ها - فارس: پلیس آلمان ۲۵ تندروی مظنون به برنامه ریزی برای سرنگونی دولت  این کشوردر یک کودتای خشونت آمیز را دستگیر کرد.

به نوشته «فاینشال تایمز»، این دستگیری ها به عنوان بخشی از مجموعه ای از یورش ها در سراسر آلمان انجام شد که شامل بازرسی بیش از ۱۳۰ محل می شود. این بزرگترین عملیات پلیسی است که آلمان تاکنون علیه افراط گرایان به راه انداخته است.

در بیانیه دفتر دادستانی فدرال آلمان آمده است که افراد دستگیر شده از جمله دو تن از سرکردگان این توطئه، مظنون به عضویت یا حامیان یک سازمان تروریستی داخلی هستند. این گروه که در نوامبر ۲۰۲۱ تأسیس شد. 

بازرسان همچنین یک نظامی عضو واحد نیروهای ویژه آلمان را دستگیر کرده اند. انگیزه اعضای این گروه تئوری های توطئه مانند بوده و با «رایشبورگر» جنبش راستگرای افراطی که اقتدار جمهوری فدرال آلمان را به رسمیت نمی شناسد، مرتبط بودند. 

 دفتر دادستانی آلمان گفت که این گروه قصد داشت با خشونت نهادهای دموکراتیک را در شهرهای آلمان سرنگون کند و دولت نظامی انتقالی تشکیل دهد.

این خبر توسط سایت برترین ها منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : برترین ها