اینترنت ملی در راه است؟

اینترنت ملی در راه است؟

۰۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۸ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس سیاسی - روزنامه هم میهن نوشت: قطعی چندباره اینترنت طی دو سه ماه اخیر ما را به این نتیجه می‌رساند که ظاهرا این قطعی‌ها در راستای تغییرات گسترده در شبکه‌های ملی ارتباطات است‌. باتوجه به اینکه حاکمیت شفافیت صحیح و روشنی در این‌باره ندارد طبعا شایعات هر روز نسبت به این ماجرا افزایش پیدا می‌کند.

به گزارش سرویس سیاسی خبر ناب به نقل از فرارو - روزنامه هم میهن از قطعی های مکرر اینترنت در ماه های گذشته به این نتیجه رسیده که این قطعی ها در راستای تغییرات گسترده شبکه ملی ارتباطات است.

به گزارش هم میهن، اینترنت ثابت و همراه روز گذشته برای دقایقی در کل کشور قطع شد. قطع شدن اینترنت حتی برای 15دقیقه در سراسر کشور، امری عادی نیست، هرچند شفاف نکردن موضوع غیرعادی تر است. دفعات قبلی، شبکه های داخلی وصل بودند و صرفا شبکه های بین المللی قطع می شدند که مردم می توانستند کارهای روزمره بانکی و دسترسی به سایت های داخلی را داشته باشند اما روز گذشته همزمان، شبکه ملی داخلی و بین المللی قطع شد. همچنین اتفاق عجیب دیگری که رخ داد، آی پی سایت گوگل که 8888 است نیز وصل بود که می توان چنین تصور کرد که «شاید» قرار است سایت دیگری جایگزین گوگل شود. چندوقت اخیر اینترنت چندباری قطع شده است. اینها غیر از اختلال مدام و همیشگی در اینترنت است که کاربران را حسابی کلافه کرده است و حتی مستأصل. متاسفانه مسئولان کماکان به اینترنت به چشم یک پدیده فانتزی نگاه می کنند، نه یک زیرساخت ضروری.

این روزنامه در پایان نوشته است: بعضی معتقدند قطعی چندباره اینترنت طی دو سه ماه اخیر ما را به این نتیجه می رساند که ظاهرا این قطعی ها در راستای تغییرات گسترده در شبکه های ملی ارتباطات است . باتوجه به اینکه حاکمیت شفافیت صحیح و روشنی در این باره ندارد طبعا شایعات هر روز نسبت به این ماجرا افزایش پیدا می کند.

این خبر توسط سایت فرارو منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : فرارو

اخبار گوناگون در خبر ناب