ادعای اتحادیه اروپا: تحریم های ایران بر علیه ما با انگیزه سیاسی است
سرویس سیاسی - سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا جمعه مدعی شد: اقدامات ایران صرفاً انگیزه سیاسی دارد و ما به عنوان اتحادیه اروپا آن‌ها را کاملاً رد می‌کنیم. در مقابل، تحریم‌های اتحادیه اروپا که اخیراً به تصویب رسید.

به گزارش سرویس سیاسی خبر ناب به نقل از فرارو - یک سخنگوی اتحادیه اروپا با گذشت بیش از یک ماه از پایان ناآرامی ها در ایران مدعی شد که دور جدید تحریم های این اتحادیه علیه ایران که دوشنبه گذشته به بهانه مسائل حقوق بشری وضع شد مستدل، اما تحریم های وضع شده از سوی ایران با انگیزه های سیاسی صورت گرفته است.

به گزارش ایرنا، این ادعا را پیتر استانو سخنگوی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا جمعه در نشستی با خبرنگاران مطرح در مقر اتحادیه اروپا مطرح کرد و مدعی شد: اقدامات ایران صرفاً انگیزه سیاسی دارد و ما به عنوان اتحادیه اروپا آن ها را کاملاً رد می کنیم. در مقابل، تحریم های اتحادیه اروپا که اخیراً به تصویب رسید، بر اساس مبانی قانونی واضح و با دلایل روشن بر اساس شواهد مربوط به نقض حقوق بشر اتخاذ شده است.

این مقام اروپایی در تداوم اظهارات مداخله جویانه در امور داخلی ایران گفت: ما همچنان از مقامات ایران می خواهیم که آزادی های اساسی مردم خود را تضمین، سرکوب غیرقابل قبول آن ها را متوقف و دیدگاه های خود را به شیوه ای مسالمت آمیز بیان کنند.

شورای وزیران امورخارجه ۲۷ کشور اروپایی دوشنبه گذشته به بهانه مسائل حقوق بشری چهارمین بسته تحریمی علیه ایران را تصویب کرد. بر اساس این تصمیم ۱۸ شخصیت و ۱۹ نهاد ایرانی از جمله وزیر ورزش کشورمان، تعدادی از فرماندهان سپاه، نمایندگان مجلس و مدیران صدا و سیما به فهرست تحریم ها اضافه شده و به این ترتیب سیاهه تحریم های ضدایرانی اتحادیه، به ۱۷۳ شخصیت و ۳۱ نهاد افزایش یافت.

جمهوری اسلامی ایران پیشتر نسبت به تبعات رفتار های مداخله جویانه غرب هشدار داده و تصریح کرده بود که این قبیل اقدامات بی پاسخ نخواهد ماند. بر همین اساس وزارت امورخارجه کشورمان چهارشنبه گذشته با صدور بیانیه ای از تحریم برخی اشخاص و نهاد های اتحادیه اروپا و رژیم انگلیس خبر داد.

این خبر توسط سایت فرارو منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : فرارو

اخبار گوناگون در خبر ناب