حکم دختر و پسر معروف اینستاگرامی صادر شد

حکم دختر و پسر معروف اینستاگرامی صادر شد

۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۳ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس سیاسی - آستیاژ حقیقی و امیر محمد احمدی در دادگاه به ۵ سال حبس محکوم شدند. ...

به گزارش سرویس سیاسی خبر ناب به نقل از برترین ها - خبرگزاری میزان: آستیاژ حقیقی و امیر محمد احمدی در دادگاه به ۵ سال حبس محکوم شدند.

حکم دختر و پسر معروف اینستاگرامی صادر شد

این خبرگزاری در تشریح خبر منتشر شده نوشت:

* ادعایی مبنی بر صدور حکم ده سال حبس برای یک دختر و پسر جوان منتشر شد.

* پیگیری های خبرنگار ما از پرونده نامبردگان نشان می دهد این افراد (آستیاژ حقیقی و امیرمحمد احمدی) با راه اندازی صفحه ای در ایسنتاگرام فعالیت داشته اند و با شروع حوادث اخیر در کشور فعالیت های خود را روی تشویق مردم به اعتراض علیه کشور متمرکز کرده بودند.

* نامبردگان در صفحه ای فعالیت می کرده اند که یک میلیون فالور داشته و در زمان وقایع اخیر از صفحه خود برای تبلیغ فراخوان ها از جمله فراخوان ۴ آبان استفاده کرده اند.

* پس از این فعالیت ها مسئولین در تذکرهایی به این دو آن ها را نسبت به فعالیت مخرب خود آگاه می کنند که با تکرار اقدامات این دو در انتشار فراخوان های غیرقانونی سرانجام در تاریخ ۱۰ ابان ماه ۱۴۰۱ بازداشت می شوند.

* پس از بازداشت این افراد و انجام تحقیقات اولیه سرانجام در دادسرا اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور به این دو تفهیم شده و پرونده به دادگاه انقلاب می رود.

* آستیاژ حقیقی و امیر محمد احمدی در صفحات خود در اینستاگرام فراخوان تجمع در روز ۴ آبان ماه را منتشر و به اعتراض دعوت کرده بودند.

* همچنین نامبردگان علاوه بر اینستاگرام در شبکه های اجتماعی توئیتر و یوتیوب هم مطالبی منتشر می کرده اند.

* سرانجام پس از ارسال پرونده به دادگاه و بررسی پرونده و انجام دفاعیات صورت گرفته از سوی متهمان رئیس شعبه به هر دو نفر به اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت کشور ۵ سال حبس در نظر می گیرد که همین حکم ۵ سال حبس برای هر دو نفر قابل اجرا خواهد بود.

این خبر توسط سایت برترین ها منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : برترین ها

اخبار گوناگون در خبر ناب