سخنگوی دولت: رفاه مردم با سال 57 قابل قیاس نیست

سخنگوی دولت: رفاه مردم با سال 57 قابل قیاس نیست

۱۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۶ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس سیاسی - سخنگوی دولت در سخنانی بحث‌برانگیز از شرایط اقتصادی مردم در قبل از انقلاب 57 صحبت کرده است. ...

به گزارش سرویس سیاسی خبر ناب به نقل از برترین ها - ایسنا: سخنگوی دولت در سخنانی بحث برانگیز  از شرایط اقتصادی مردم در قبل از انقلاب ۵۷ صحبت کرده است.

سخنگوی دولت: رفاه مردم با سال 57 قابل قیاس نیست

علی بهادری جهرمی در مراسم دهه فجر قم:

* (با اشاره به اینکه در دوران پیش از انقلاب به خوبی شاهد این اتفاقات بودیم ): کشوری که جزو سرمایه دارترین کشورهای جهان از نظر منابع معدنی و ذخایر نفتی و گازی است در سال ۵۷ مردم آن بعضا از گرسنگی می مردند.

* (با بیان اینکه پیش از انقلاب تمام پزشکان کشور هندی و غیرایرانی بودند): در آن زمان ۷۰ درصد جمعیت کشور بی سواد بودند چراکه دشمن در مقابل حمایت خود اجازه پیشرفت به جوانان ایرانی را نمی داد.

* (با اشاره به اینکه در آن زمان بسیاری از شهرها نیز حتی گاز نداشتند): امروز جمهوری اسلامی توانسته است رتبه نخست توسعه شبکه گازرسانی در جهان را به خود اختصاص دهد.

* (با بیان اینکه در سال های اخیر زندگی های مردم تلخ تر و سخت تر شده است): علی رغم تمام این مشکلات، ولی هنوز سرانه مصرف میوه، غذا، مسکن و ... در کشور با سال ۵۷ قابل مقایسه نیست.

* (با بیان اینکه در شهریورماه سال گذشته که پایان کار دولت قبلی بود کشور تورم ۵۹.۳ درصدی را تجربه می کرد): آخرین باری که کشور به این تورم رسیده بود در زمان جنگ جهانی دوم بود.

* حتی در ایام جنگ تحمیلی نیز این تورم را نداشتیم چراکه در آن زمان کشور هزینه مقاومت را پرداخت می کرد ولی چنین تورمی هزینه سازش بود.

* (با بیان اینکه در دولت قبل روزی حدود ۷۰۰ نفر به علت کرونا فوت می کردند، درحالی که مسجد، دانشگاه، مدرسه، سینما، ورزشگاه و ... بسته بودند): امروز تمام این مراکز باز هستند و جمهوری اسلامی توانست در آذرماه رکورددار کم ترین کشته های کرونایی را به خود اختصاص بدهد.

* امروز در کشور تورم کاهش پیدا کرده است.

این خبر توسط سایت برترین ها منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : برترین ها

اخبار گوناگون در خبر ناب