مرگ شهردار شیراز؛ احتمال سانحه وجود دارد

مرگ شهردار شیراز؛ احتمال سانحه وجود دارد

۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۰:۵۶ زمان مطالعه : 5 دقیقه
سرویس سیاسی - حجت‌الاسلام والمسلمین سید کاظم موسوی امروز (۳۰ خرداد ماه) در آستانه هفته قوه قضاییه در نشست خبری با خبرنگاران در شیراز، به تشریح دستاورد‌های دادگستری فارس و مجموعه‌های وابسته به قوه قضائیه پرداخت و گفت: استان فارس چهارمین استان پرجمعیت کشور است و یکی از امن‌ترین استان‌ها به‌شمار می‌رود.

به گزارش سرویس سیاسی خبر ناب به نقل از فرارو - رئیس کل دادگستری استان فارس با بیان اینکه در استان فارس، امنیت قابل قبولی برقرار است، از الکترونیکی شدن محاکم قضایی در این استان خبر داد.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین سید کاظم موسوی امروز (۳۰ خرداد ماه) در آستانه هفته قوه قضاییه در نشست خبری با خبرنگاران در شیراز، به تشریح دستاورد های دادگستری فارس و مجموعه های وابسته به قوه قضائیه پرداخت و گفت: استان فارس چهارمین استان پرجمعیت کشور است و یکی از امن ترین استان ها به شمار می رود.

وی ادامه داد: هیچ محکوم متواری در این دوران نداشتیم و با هماهنگی خوبی که بین دادگستری و سایر اعضا وجود دارد، خدمات و کار های مردم بهتر انجام می شود. قطعاً نواقصی هم وجود دارد، اما سمت و سوی ما رضایت مردم است. سال گذشته، دادگستری استان فارس در اجرای سند تحول و تعالی توفیق خوبی داشت و جزو رتبه های برتر کشور شد، در اجرای سند تحول که کار بسیار سنگینی بود و نیاز به برنامه ریزی دقیق داشت، رتبه اول را به دست آورد.

موسوی اظهار کرد: رسیدگی به پرونده های قدیمی را که بیش از شش ماه از آن ها گذشته استف به حداقل رساندیم. اکنون ۲۰۰۰ پرونده قدیمی در دادگستری فارس وجود دارد که امیدواریم امسال بخش عظیمی از آن حل و فصل شود.

وی با بیان این که دادگستری فارس در مقابل فساد پیشرو است، گفت: هم در این دولت و هم در دولت قبل، هر کجا گزارشی از فساد همراه مستند داشتیم، طبق قانون برخورد کردیم. افتخار می کنیم در داخل مجموعه و در جامعه، طبق وظیفه قانونی و در مقابل شرع مبین اسلام، با فساد مقابله کرده ایم.

برخورد با متخلفان انتخاباتی

رئیس کل دادگستری فارس درباره انتخابات نیز اظهار کرد: در انتخابات باید در صورت استفاده از ابزار های دولتی، له یا علیه نامزد های ریاست جمهوری برخورد قانونی شود.

موسوی در ادامه بیان کرد: ابلاغ ها قبلاً به صورت سنتی و به صورت کاغذی انجام می شد، اما امروز ۹۸ درصد ابلاغ ها الکترونیکی است و دادگستری به سمت الکترونیکی شدن پیش می رود. ۱۵ درصد پرونده های دعاوی به صورت الکترونیکی حل و فصل می شود.

پر کردن ۲۸۰۰ حلقه چاه غیرمجاز

وی با توجه به کم آب بودن استان فارس، گفت: سال گذشته ۲۸۰۰ چاه غیرمجاز پر شده است. همچنین ۲۷۰۰ هکتار از اراضی ملی رفع تصرف شده، اراضی ملی که سنددار شده اند نزدیک به ۹۹ درصد است.

موسوی با تأکید بر اینکه امید شرکت ها به اقتصاد مقاومتی است، ادامه داد: امسال ۲۰ شرکت در شرف تعطیلی بود که با همکاری دادگستری و برگزاری ۶۲ جلسه، این شرکت ها احیا شدند.

وی با بیان اینکه در دیدار های مردمی رتبه اول در کشور را داریم، گفت: در سال ۱۴۰۳ بیشترین دیدار مردمی در کشور، نزدیک به ۱۲ هزار ملاقات از ۵۱ حوزه قضاییه، مربوط به استان فارس بوده است.

موسوی اظهار کرد: از کل پرونده هایی که وارد شورای حل اختلاف شده، در حدود ۴۳ درصد آن ها، سازش انجام شده است و ۱۰ هزار و ۲۰۰ مورد توسط قضات، احکام جایگزین حبس صادر شده است و مانع زندانی شدن افراد شده اند. ۵۶ فقر قتل عمد در این مدت منتهی به سازش شده است.

وی از رتبه برتر نقد و تحلیل رأی در حوزه پژوهش دادگستری فارس خبر داد و گفت: استان فارس رتبه برتر کشور در سال گذشته را دارد و هفت جلد کتاب را منتشر کرده است.

موسوی بیان کرد: در حوزه عمرانی با توجه به کمبود بودجه، ساختمان صدرا افتتاح شد و یکی از معضلات مردم صدرا که نبود ساختمان دادگستری بود برطرف شد. از یکم تیر ماه پرونده ها به دادگستری صدرا ارجاع داده می شود.

رئیس کل دادگستری فارس در حوزه عملکرد مبارزه با قاچاق کالا، گفت: عملکرد مبارزه با قاچاق کالا ۹۸ درصد بوده است. همچنین برای ۳۵ هزار عدد موتورسیکلت و وسایل نقلیه که در پارکینگ فراجا بودند، تعیین تکلیف شد. درباره پرونده های شورای حل اختلاف در سال گذشته رتبه اول را نسبت به بقیه استان ها داشتیم. همچنین ۲۱۲۹ زندانی از طریق خیرین پویش های مختلف از زندان آزاد شدند.

موسوی بیان کرد: یک مجتمع با متراژ ۹۰۰ مترمربع آماده خدمات رسانی به معتادان، زنان مشکل دار و ... است. این مجتمع با مشاوره های تخصصی یکی از بهترین ها در کشور است. دادگستری استان فارس با بی طرفی کامل و به دور از دسته بندی های سیاسی، وظایف قوه قضائیه را اجرایی می کند.

موسوی با اشاره به وضعیت پرونده کلاهبرداری صرافی شیراز، افزود: این پرونده در شعبه ۴ اجرای احکام کیفری شیراز در حال اجراست. همچنین یکسری اموال شناسایی شده است که توقیف خواهد شد.

وضعیت پرونده مسمومیت پزشکان

وی درباره پرونده مسمومیت پزشکان که ابعاد وسیعی داشت، گفت: پرونده پزشکان که البته بسیاری از افراد مهمانی، پزشک نبودند، در شعبه ۲۰ دادیاری دادسرای ویژه امور جنایی در حال بررسی است و قرار بازداشت ۱۵ نفر داده شده است و عده ای نیز با وثیقه از زندان آزاد شدند. بهمچنین پرونده فوت فرزانه اکبری در شعبه ۸ بازپرسی دادسرا در حال رسیدگی است.

رئیس کل دادگستری فارس بیان کرد: پرونده دومیدانی آقا و خانم در مرحله اخذ آخرین دفاع از متهمان است. درباره پرونده خیریه نرجس با صدور قرار جلب به دادرسی و کیفرخواست در شعبه ۱۰۱ در حال بررسی است که البته این پرونده نواقصی داشت و دوباره به دادسرا آمد و تیر و مرداد امسال منتهی به صدور رأی خواهد شد. پرونده کلاهبرداری دیجی ماه برای تجدید نظر به دادگاه آمده است که به زودی منتهی به صدور رأی می شود.

وی ادامه داد: پرونده شهید کوروش بازیار در شعبه ۸ بازپرسی در حال اظهار نظر است. همچنین پرونده تعرض به بانوی آمر به معروف در باغ نارنجستان قوام در مراحل تجدید نظر است و با یک اصلاحات جزیی به زودی رأی عمومی آن صادر خواهد شد.

او با بیان اینکه پرونده اختلاس در شرکت آبفا در حال رسیدگی است، گفت: پرونده خواستگاری در آرامگاه حافظیه شیراز در دادسرا در مرحله تعیین تکلیف است و به زودی نتیجه آن اعلام می شود.

پرونده مرگ شهردار منطقه ۵ شیراز

وی درباره پرونده فوت رضا مسعودی، شهردار منطقه ۵ شیراز، اعلام کرد: به نظر می رسد درگذشت رضا مسعودی یک سانحه بوده است و تا به حال مستندی برای قتل و جنایت نگرفته ایم و دادسرا هنوز روی این موضوع کار می کنند.

موسوی درباره سگ گردانی و حمله سگ ها به مردم نیز اظهار کرد: این مورد در حال بررسی است و به زودی اقدامات لازم انجام می شود.

این خبر توسط سایت فرارو منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : فرارو

اخبار گوناگون در خبر ناب