امام جمعه قم: باید مراقب فتنه پس از برگزار شدن انتخابات باشیم
سرویس سیاسی - در گذشته تجربه فتنه‌ای پس از برگزاری انتخابات داریم که به قانون تمکین نشده است. باید مراقب فتنه پس از برگزاری انتخابات باشیم. در گذشته برخی‌ها تن به قانون ندادند و انتظار می‌رود از نامزدها، ستاد‌ها و طرفداران که پایبند به اخلاق و قانون باشند.

به گزارش سرویس سیاسی خبر ناب به نقل از فرارو - آیت الله علیرضا اعرافی در خطبه های نماز جمعه این هفته قم که در مصلای قدس این شهر برگزار شد با تبریک دهه ولایت و عید سعید غدیرخم گفت: امید است مراسم های شورآفرین غدیر همانند سال های گذشته در جامعه ما به صورت گسترده تر برگزار شود و ملت بزرگ ایران با گرامیداشت غدیر دین خود را به غدیر ادا کنند.

به گزارش مهر، خطیب جمعه قم با گرامیداشت هفته قوه قضائیه گفت: از اقداماتی که قوه قضائیه برای کشور انجام می دهد، تشکر می کنیم و قوه قضائیه در تراز نظام جمهوری اسلامی باید از علم و دانش برخوردار باشد و قضات در این عرصه باید سرآمد باشند.

آیت الله اعرافی افزود: اخلاق، معنویت، سلامت روحی و پرکاری در قوه قضائیه باید برجسته باشد و از الزامات این دستگاه است و قوه قضائیه در سلامت اداری باید در کشور سرآمد باشد، چرا که این نهاد ملجا و پناهگاه ملت است.

وی ادامه داد: ابزارها و فناوری ها، فرآیندهای سریع و پاسخگویی به موقع و قوانین متقن از الزامات قوه قضائیه است که در مجموع باید با این موارد عدالت در جامعه برپا شود.

مدیر حوزه های علمیه بیان کرد: نظام اسلامی باید معیشت کارکنان دستگاه قضا را در حد نیاز تأمین کند و امید است شاهد ارائه خدمات مطلوب تر این دستگاه به جامعه باشیم.

وی با اشاره به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری گفت: واقعه بزرگی در انتظار ملت ایران است و چشم همه دشمنان و دوستان به این انتخابات دوخته شده است.

وی افزود: آینده کشور به انتخابات ریاست جمهوری وابسته است و امروز نیازمند حضور وسیع ملت در این عرصه هستم و از سویی دیگر باید انتخاب اصلح صورت گیرد و ارزش های انقلابی و اسلامی باید لحاظ شود.

آیت الله اعرافی گفت: در گذشته تجربه فتنه ای پس از برگزاری انتخابات داریم که به قانون تمکین نشده است. باید مراقب فتنه پس از برگزاری انتخابات باشیم. در گذشته برخی ها تن به قانون ندادند و انتظار می رود از نامزدها، ستادها و طرفداران که پایبند به اخلاق و قانون باشند و امید است ملت ایران در این صحنه نیز با حضور گسترده و انتخاب اصلح راه شهدای خدمت استمرار را ادامه دهند و طمع دشمنان از این کشور بریده شود.

عضو فقهای شورای نگهبان با اشاره به حوادث غزه گفت: امت اسلام و جهان از ظلم بی سابقه در غزه نباید غافل شوند و نسل کشی و جنایات های بی مانند با حمایت آمریکا و سکوت بسیاری از کشورها از سوی رژیم اشغالگر قدس در حال انجام است.

وی ادامه داد: در کنار ظلم ها و ستم ها شاهد بیداری اسلامی و انسانی در در کشورهای مختلف هستیم اما سازمان های جهانی سکوت کردند و برخی کشورهای اسلامی نیز با دشمنان تعامل دارند.

امام جمعه قم با بیان اینکه اسرائیل در دوره ای به ۴ کشور حمله کرد و به پیروزی رسید افزود: امروز به برکت پیروزی انقلاب اسلامی هفت ماه رژیم اشغالگر قدس در برابر غزه و حماس هیچ دستاوردی نداشته است و این انفعال و عجز آنان ادامه می یابد و محور مقاومت خواهد ماند و اسرائیل روزی از صحنه روزگار محو می شوند.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: باید در مصرف انرژی صرفه جویی کرد تا با بهره وری درست کمبودها جبران شود چرا که همین امر موجب رشد تولید و پیشرفت کشور می شود.

این خبر توسط سایت فرارو منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : فرارو

اخبار گوناگون در خبر ناب