گزارش خبرگزاری فرانسه از تردید ایرانیان در رأی دادن یا ندادن
سرویس سیاسی - یک زن چادری که آن را یک انتخاب شخصی می‌داند گفت: فرقی نمی‌کند چه کسی رئیس جمهور شود. مهم این است که آن‌ها واقعاً چه کاری انجام می‌دهند. برای من مهم نیست که آن‌ها عمامه دارند یا نه. آن‌ها باید انسانی رفتار کنند.

به گزارش سرویس سیاسی خبر ناب به نقل از فرارو - در حالی که تنها یک هفته تا انتخابات ریاست جمهوری باقی مانده است، ایرانیان در مورد اینکه آیا رأی دادن آنان منجر به بهبود مسائل اقتصادی خواهد شد یا خیر، اختلاف نظر دارند.

در ادامه گزارش خبرگزاری فرانسه آمده است: ایرانی ها در ۲۸ ژوئن (۸ تیرماه) به پای صندوق های رأی می روند تا از بین شش نامزد - پنج محافظه کار و یک اصلاح طلب - جانشین ابراهیم رئیسی را انتخاب کنند که ماه گذشته در سانحه سقوط هلیکوپتر جان خود را از دست داد.

این انتخابات در حالی برگزار می شود که ایران با فشار های اقتصادی و تحریم های بین المللی دست و پنجه نرم می کند.

حمید حبیبی، صاحب مغازه ۵۴ ساله در بازار بزرگ تهران می گوید: آن ها قول تغییر می دهند، اما کار زیادی انجام نمی دهند.

او گفت: من مناظره ها و کمپین ها را تماشا کرده ام؛ آن ها به زیبایی صحبت می کنند، اما باید حرف های خود را با عمل حمایت کنند. حبیبی علیرغم بدبینی خود قصد دارد هفته آینده رأی دهد.

نامزد ها دو مناظره برگزار کرده اند که هر کدام متعهد شده اند تا با چالش های مالی که بر جمعیت ۸۵ میلیونی کشور تأثیر می گذارد، مقابله کنند.

فریبا، ۳۰ ساله که یک فروشگاه اینترنتی دارد، می گوید: وضعیت اقتصادی هر روز بدتر می شود و من هیچ پیشرفتی را پیش بینی نمی کنم. او گفت: صرف نظر از اینکه چه کسی برنده شود، زندگی ما تغییر نخواهد کرد.

برخی دیگر مانند یک نانوای ۵۷ ساله همچنان امیدوار هستند. وی با تلقی رأی دادن به عنوان یک وظیفه شرعی و ملی گفت: تغییر قطعی است.

یک زن خانه دار ۶۱ ساله هم به خصوص در مورد ترکیب نامزد ها ابراز تردید کرد. او گفت: به سختی تفاوتی بین این شش نفر وجود دارد. نمی توان گفت که هیچ یک از آن ها به گروه دیگری تعلق دارند.

یک مادر ۵۳ ساله هم قصد دارد به نامزدی که قوی ترین طرح اقتصادی را دارد، رأی دهد. وی گفت: جوانان با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می کنند.

در انتخابات ۲۰۲۱ که رئیسی را به قدرت رساند، بسیاری از رأی دهندگان دور ماندند و در نتیجه نرخ مشارکت کمی کمتر از ۴۹ درصد به دست آمد.

مهدی، مغازه دار ۲۶ ساله، گفت که تنها در صورتی رأی خواهد داد که یک نامزد ثابت کند که فرد مناسب است.

این انتخابات در زمانی پرتلاطم برگزار می شود که جنگ در غزه بین اسرائیل و گروه شبه نظامی فلسطینی حماس، همراه با تنش های دیپلماتیک مداوم بر سر برنامه هسته ای ایران در جریان است.

یک زن چادری که آن را یک انتخاب شخصی می داند هم گفت: فرقی نمی کند چه کسی رئیس جمهور شود. مهم این است که آن ها واقعاً چه کاری انجام می دهند. برای من مهم نیست که آن ها عمامه دارند یا نه. آن ها باید انسانی رفتار کنند.

گزارش خبرگزاری فرانسه از تردید ایرانیان در رأی دادن یا ندادن

گزارش خبرگزاری فرانسه از تردید ایرانیان در رأی دادن یا ندادن

این خبر توسط سایت فرارو منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : فرارو

اخبار گوناگون در خبر ناب