حاشیه و متن انتخابات ریاست جمهوری چهاردهم 4 تیر

حاشیه و متن انتخابات ریاست جمهوری چهاردهم 4 تیر

۰۴ تیر ۱۴۰۳ - ۰۲:۱۰ زمان مطالعه : 4 دقیقه
سرویس سیاسی - امروز چهارمین مناظره برگزار می‌شود. موضوع مناظره سیاست خارجی است. باید دید آیا کاندیدا‌ها می‌توانند فضای انتخابات را بحثی داغ، گرم کنند. فرارو تا اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری با پوشش زنده آخرین اخبار، حواشی و متن انتخابات با شما همراه خواهد بود.

به گزارش سرویس سیاسی خبر ناب به نقل از فرارو -

اعتراف به حمله حامیان جلیلی به تجمعات دکتر ظریف و یک خاطره از کیهان ۰۴ تير ۱۴۰۳ ۰۱:۰۷

به گزارش سرویس سیاسی خبر ناب به نقل از فرارو - محمد مهاجری روزنامه نگار و فعال سیاسی اصولگرا نوشت:

حجت الاسلام محمود نبویان از طرفداران آقای جلیلی خواسته که در تجمعاتی که محمدجواد ظریف در آن حضور دارد شرکت نکنند و آن را به هم نریزند. این سخن آقای نبویان یک اعتراف تلخ است به چیزی سالهاست گردن نمی گیریم مااصولگراها.

در سالهای دهه هفتاد و بخصوص بعد از روی کارآمدن آقای خاتمی تجمعات متعددی از سوی دانشجویان طرفدار دولت اصلاحات برگزار می شد که قریب به اتفاق آنها به خشونت کشیده می شد. سیاست خبری رسانه های اصولگرا در آن مقطع این بود که درگیری را بیندازیم گردن خودشان و ثابت کنیم که خودشان به جان هم افتاده اند. حتی یکبار هم فکر نکردیم که ممکن است مخاطب، مسخره مان کند!

یکی از روزهایی که دانشجویان اصلاح طلب در پارک لاله تهران تجمع داشتند خبرنگار کیهان هم به آنجا اعزام شد و چندین ساعت بعد برگشت و گزارش خود را بصورت شفاهی برای من و یکی دونفر از دوستان سردبیری بیان کرد.

او گفت هنگام تجمع ، افرادی را با تیپ خاص(که ویژگیهایش را بیان کرد) مشاهده کرده که وارد پارک لاله شدند و در نقاط مختلف موضع گرفتند و سپس با هماهنگی به تجمع کنندگان حمله کرده و آنها را به شدت کتک زدند.

خبرنگار آن روز کیهان که بعدها در دولت احمدی نژاد مسئولیت گرفت در ادامه گزارش خود اشاره کرد که بعد از درگیری و متفرق شدن افراد،از مسیر خیابان۱۶آذر به سمت روزنامه حرکت کردم. هنگام عبور از خیابان، همان افراد تیپ خاص را که تا دقایقی قبل مشغول ضرب و شتم بودند مشاهده کردم که در گروههای دوسه نفره در پیاده رو ایستاده اند و در گفت وگوهای شان رکیک ترین حرفها را بر زبان می آورند. آنجا بود که فهمیدم افرادی که تا لحظاتی پیش حزب اللهی می پنداشتم شان، اراذل و اوباش هستند.

خبرنگار کیهان آن روز از شدت خشم، مسیر پارک لاله تا روزنامه را پیاده آمده بود و به قول خودش تمام راه را با خود زمزمه کرده بود که «چی فکر می کردیم چی شد؟»

این را نوشتم تا نه امثال آقای نبویان( که احتمالا از ماهیت حمله کنندگان به تجمعات مطلع است) بلکه مردم بدانند تاریخ باز هم در حال تکرار است. و بازهم پوست خربزه انداخته اند زیر پای مااصولگراها.

منبع: کانال تلگرامی نویسنده

خاتمی: ما رای می دهیم نه برای مشروعیت بخشی به چیزی، ما رای می دهیم برای ایران! ۰۴ تير ۱۴۰۳ ۰۱:۰۶

محمدرضا خاتمی در گردهمایی حامیان پزشکیان در ورزشگاه شیرودی:

ما امروز در شرایطی هستیم که باید در انتخابات شرکت کنیم. ما در هر انتخاباتی شرکت نمی کنیم. در انتخاباتی شرکت می کنیم که حداقل شرایط برای تغییر و تحول وجود داشته باشد و اینک آن زمان است.

ما رای می دهیم نه برای مشروعیت بخشی برای چیزی نه برای خوشامد کسی.

ما رای می دهیم برای ایران . ما رای می دهیم برای مردمی که در سخت ترین شرایط قرار دارند.

زاکانی: با یارانه طلایی به هر نفر تقریبا ۶ گرم طلا می رسد ۰۴ تير ۱۴۰۳ ۰۱:۰۴

یارانه طلایی میزان مصرف انرژی یعنی بنزین، گاز و برق خانوار را هدفگذاری کرده است.  برای هر خانوار یک حساب باز می کنیم و در آن، معادل میزان انرژی اختصاص پیدا کرده به فرد را محاسبه کرد و واریز می کنیم. به هر نفر تقریبا ۶ گرم طلا می رسد.

قالیباف: ما در یک قدمی موفقیت قرار داریم ۰۴ تير ۱۴۰۳ ۰۱:۰۳

محمدباقر قالیباف گفت: من نگاهم انقلابی است و برای موازین انقلاب جان خود هم تقدیم می کنم. بر اساس همین موازین انقلابی است که می گوییم هنر باید تحول را انجام دهد. برخی بر این باورند که در هنر ارزش ها کنار گذاشته می شود؛ در صورتی که اینگونه نیست. تمامی ارزش های دینی، ارزش های انسانی هستند؛ مگر می توان ارزش های انسانی را زیرپا گذاشت؟

افشاگری پورمحمدی علیه جلیلی: سرمایه گذاری استانی و شهری برقرار کرده و رسانه ها و سایت های مختلفی در اختیار دارد ۰۴ تير ۱۴۰۳ ۰۱:۰۳

من سبدی برای این جایگاه نگذاشته بودم و اگر این حادثه ناگوار اتفاق نمی افتد وارد این میدان نمی شدم. کسانی هستند که دولت سایه روشن و سرمایه گذاری استانی و شهری برقرار کردند و رسانه ها و روزنامه ون سایت های مختلفی در اختیار دارند.

شریعتمداری: پزشکیان بر فساد کاسبان تحریم خط بطلان می کشد ۰۴ تير ۱۴۰۳ ۰۱:۰۰

محمد شریعتمداری وزیر اسبق تعاون، کار و رفاه اجتماعی میز در این مراسم گفت: امروز رنگین کمانی از اقوام و مذاهب و گویش ها را در این مراسم می بینیم. امروز وقت شور و هیجان ایران زیباست.

وی ادامه داد: همه جمع شدیم که بگوییم این بیشه گمان مبر که خالیست. شاید که پلنگ خفته باشد. پزشکیان اهل اندیشه و عمل است. به امید مردم می خواهد سکاندار کشتی شود. او مورد حمایت اکثریت مردم ایران است.

این خبر توسط سایت فرارو منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : فرارو

اخبار گوناگون در خبر ناب