درگیری بعد از انتخابات سطح تحولات سیاسی را نازل می کند!

درگیری بعد از انتخابات سطح تحولات سیاسی را نازل می کند!

۱۷ تیر ۱۴۰۳ - ۰۲:۱۰ زمان مطالعه : 5 دقیقه
سرویس سیاسی - درگیری بین طرفداران آقای قالیباف و آقای جلیلی، سطح تحولات سیاسی کشور را به شدت پایین می‌آورد و نازل می‌کند. درست است که هر شخصی یا هر طیف و گروهی حدسیات و دیدگاه‌های خاص خود را درباره رویداد‌های سیاسی کشور دارد، اما حدس و گمان‌ها که نباید مبنای چالش باشد. مهمترین چیزی که اکنون باید مورد توجه قرار گیرد پیروزی ملت است. این پیروزی می‌تواند در صحنه‌های مختلف سیاست داخلی و خارجی راهگشا باشد. ما رئیس جمهور منتخبی داریم که باید از وی پشتیبانی کنیم. اگر تا دیروز بین جریان‌های سیاسی رقابت بوده، امروز دیگر رقابت‌های اینچنینی باید پایان یابد. به هیچ وجه این نوع رقابت‌ها سازنده نیست و موجب رشد و آگاهی سیاسی نمی‌شود.

به گزارش سرویس سیاسی خبر ناب به نقل از فرارو - پس از آن که تکیه مسعود پزشکیان بر صندلی ریاست جمهوری در پاستور، قطعی شد، واکنش های مختلفی از سوی اقشار مختلف مردم و گروه های سیاسی در فضای مجازی دیده شد. موازی با شادی طرفداران پزشکیان و حامیان او، برخی جریان های سیاسی با یکدیگر درگیری آشکار نشان دادند.

حامیان سعید جلیلی و مسعود پزشکیان که شاید مدت ها پیش تصور می شد برای بیرون آمدن نام یک کاندیدای اصولگرا از صندوق های رای با یکدیگر کنار آمده و به ائتلاف راضی شوند، اکنون یکدیگر را متهم می کنند که در مسیر جاه طلبانه رسیدن به ریاست جمهوری فداکاری نکرده و باعث شکست جریان اصولگرایی و پیروزی اصلاح طلبی شده اند. اما پرسش این است که نتیجه و تاثیر این دعوا ها که تا سطح مشاوران این دو کاندیدا امتداد یافته چه خواهد بود و آیا زمان شنیدن پیام های شرکت کنندگان و البته شرکت نکرده ها در انتخابات فرا نرسیده است؟ عباس سلیمی نمین فعال سیاسی اصولگرا در گفتگو با فرارو به این پرسش ها پاسخ داده است:

درگیری بعد از انتخابات سطح تحولات سیاسی را نازل می کند

عباس سلیمی نمین به فرارو گفت: «درگیری بین طرفداران آقای قالیباف و آقای جلیلی، سطح تحولات سیاسی کشور را به شدت پایین می آورد و نازل می کند. درست است که هر شخصی یا هر طیف و گروهی حدسیات و دیدگاه های خاص خود را درباره رویداد های سیاسی کشور دارد، اما حدس و گمان ها که نباید مبنای چالش باشد. مهمترین چیزی که اکنون باید مورد توجه قرار گیرد پیروزی ملت است. این پیروزی می تواند در صحنه های مختلف سیاست داخلی و خارجی راهگشا باشد. ما رئیس جمهور منتخبی داریم که باید از وی پشتیبانی کنیم. اگر تا دیروز بین جریان های سیاسی رقابت بوده، امروز دیگر رقابت های اینچنینی باید پایان یابد. به هیچ وجه این نوع رقابت ها سازنده نیست و موجب رشد و آگاهی سیاسی نمی شود. آن چه سازنده است، این است که رئیس جمهوری را که رای اکثریت جامعه را به دست آورده حمایت کنیم. ما باید به دنبال این باشیم که چه می شود کرد که رئیس جمهورمان بتواند سریعتر و بهتر به وعده های خود پایبندی داشته باشد.»

وی افزود: «باید هر وابستگی سیاسی را که در جریان رقابت ها به آن پایبندی داشتیم، کنار بگذاریم و تمام تلاشمان را در موفقیت منتخب مردم متمرکز کنیم. این همان چیزیست که هم جامعه از ما طلب می کند و هم منافع ملی ایجاب می کند انجام دهیم. این هنر نیست که رقابت های انتخاباتی را پس از اتمام انتخابات ادامه دهیم. دعوا های رقابتی تا زمان مشخص شدن رای اکثریت می تواند ادامه پیدا کند و پس از آن به هیچ وجه سازنده نیست. البته اعلام چالش ها و نظرات سازنده می تواند قابل قبول باشد، اما بیش از آن هیچ سودی ندارد. دعوا های سیاسی پایان ناپذیر است و به جای این رفتار ها باید به دنبال این باشیم که چگونه از ظرفیت شکل گرفته استفاده کنیم. متاسفانه برخی رسانه ها هم به دنبال دامن زدن به درگیری ها هستند و حتی عامدانه افراد را علیه هم تحریک می کنند. رسانه ها نمی توانند دهان افراد درگیر را ببندند، اما می توانند به این دعوا ها بی توجهی کرده و روی درخشش انتخابات در کشور تمرکز کنند.»

رئیس جمهور به همه ملت تعلق دارد نه یک جریان خاص

این فعال سیاسی اصولگرا گفت: «باید درک کنیم رئیس جمهور متعلق به یک جریان خاص نیست و رئیس جمهور کل ملت است. همین مشارکت مردم خودش پیروزی همه است و ما باید قدر این موفقیت را بدانیم. این را فراموش نکنیم تا همین حد مشارکت هم دستاورد بزرگی است و نسبت به مشارکت انتخاباتی بسیاری دیگر از کشور ها هم بالاتر بود و سطح کیفی مشارکت نیز نسبت به بسیاری از کشور های اروپایی و آمریکایی بالاتر است. ما باید قدردان همین رشد سیاسی که ملت خلق کردند باشیم. درست است که انتظارات و مطالباتی داریم، ولی در مقایسه با دیگر جوامعی که انتخابات برگزار می کنند، ما رشد و پیشرفت قابل توجهی کرده ایم.»

وی افزود: «طبیعیست که در کشور به طور طبیعی برخی در انتخابات شرکت نمی کنند این قشر به علت بیماری، کهولت سن یا هر دلیل موجه دیگری در انتخابات حاضر نیستند. برخی هم هستند که اصلا نسبت به شرایط کشور احساس وظیفه نمی کنند؛ بنابراین ما نمی توانیم هیچوقت ۱۰۰ درصد آراء را کسب کنیم. حداکثر رای در جامعه ای که بخواهد مدعی بالاترین حد مشارکت باشد ۸۰ درصد است که این رقم هم تقریبا بعید و جزو محالات است. غالب کشور ها با عدد زیر ۵۰ درصد مشارکت مواجهند. پیام مشارکت مردم اعتماد به ظرفیت های موجود است. این که ما می توانیم با اتکا به ظرفیت های موجود و توانمندی های آقای پزشکیان بخش هایی از مسائل کشور را حل کنیم. قشر قابل توجهی از جامعه به آقای پزشکیان اعتماد کرده است و همین موضوع برای ایشان ایجاد مسئولیت می کند که به فکر حل مسائل مردم باشد. آن هایی که شرکت نکرده اند نیز این پیام را داده اند که صدایشان شنیده نشده است. آقای پزشکیان نیز اعلام کرده که صدای آن ها را شنیده است.»

سلیمی نمین در ادامه گفت: «برخی هم هستند که به دلایل برخورد هایی که با آنان شده یا امثالهم تمایل خود را به انتخابات از دست داده اند. برخی هم هستند که اصلا بدخواه مصالح کشور هستند. این گروه البته بسیار کم تعدادند. این ها افرادی هستند که پیوند های عمیقی با دشمنان جمهوری اسلامی ایران دارند و حاضرند منافع وطن را به بیگانه بدهند. این ها در کل تاریخ بوده اند و همیشه هم خواهند بود. اما عمده افرادی که مشارکت نکرده اند دلخوری دارند که باید با آن ها حرف زد و ناراحتی آنان را برطرف کرد که قطعا رئیس جمهور محترم می تواند این موضوع را حل کند.»

این خبر توسط سایت فرارو منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : فرارو

اخبار گوناگون در خبر ناب