پزشکیان به همراه تیم دیپلماتیک مجرّب می تواند بحران ها را دور کند
سرویس سیاسی - یک تحلیلگر حوزه ایران گفت: احیای توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ دیگر یک گزینه واقعی نیست، زیرا واقعیت‌های میدانی اساساً تغییر کرده‌اند.

به گزارش سرویس سیاسی خبر ناب به نقل از فرارو - خبرگزاری فرانسه نوشت: دیپلمات های غربی که با خبرگزاری فرانسه صحبت می کردند، گفتند که پیروزی سعید جلیلی مذاکرات را بیشتر فلج می کرد و او را یک «تندرو» توصیف کردند که «سخنان ایدئولوژیک» را در طول مذاکرات ارائه می کرد و تجسم یک موضع انعطاف ناپذیر بود.

به گزارش انتخاب، یک تحلیلگر حوزه ایران گفت: «احیای توافق هسته ای ۲۰۱۵ دیگر یک گزینه واقعی نیست، زیرا واقعیت های میدانی اساساً تغییر کرده اند».

وی افزود: «برنامه هسته ای ایران اکنون بسیار پیشرفته است، تحریم ها دشوار شده، اعتماد در پایین ترین حد خود قرار دارد و قدرت های جهانی دیگر موضع مشترک ندارند.»،

اما وی افزود که «رویکرد غیر منعطف و ایدئولوژیک» جلیلی «ایران و غرب را در مسیر برخورد قرار خواهد داد»

او گفت که با یک تیم دیپلماتیک مجرب زیر نظر پزشکیان، «یک سری از توافق ها که به جلوگیری از بحران کمک می کند» می تواند امکان پذیر باشد، حتی اگر «راه حل پایدار همچنان دور از دسترس باشد».

انتخاب پزشکیان در مقطع حساسی برای ایران رقم خورده است.

حتی اگر «راه حل پایدار همچنان دور از دسترس باشد».

انتخاب پزشکیان در مقطع حساسی برای ایران رقم خورده است.

پس از حمله حماس به اسرائیل در ۷ اکتبر و جنگ متعاقب آن در غزه، تنش ها بین اسرائیل و ایران به بالاترین حد خود در سال های اخیر رسیده است. چندین دولت غربی نگران هستند که اکنون جنگ جدیدی بین حزب الله تحت حمایت ایران و اسرائیل در لبنان آغاز شود.

جمهوری اسلامی به خوبی آگاه است که هر گونه کاهش تحریم ها ابتدا باید با واشنگتن مذاکره شود. بنابراین، اینکه دموکرات ها در قدرت باقی بمانند یا نه، یک قطعه کلیدی از پازل است.

در مورد اروپایی ها باید گفت که باتوجه به اینکه همگی اخیرا از میدان انتخابات بیرون آمده اند، این چشم انداز سیاسی آن ها را تغییر داده و آن ها فضای محدودی برای مانور دارند.

بنابراین، آن ها با پذیرش تحریم های آمریکا علیه تهران تا حدودی خود را از بازی خارج کرده اند.

این خبر توسط سایت فرارو منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : فرارو

اخبار گوناگون در خبر ناب