دعوت السودانی از پزشکیان برای سفر به عراق

دعوت السودانی از پزشکیان برای سفر به عراق

۱۹ تیر ۱۴۰۳ - ۰۱:۰۰ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس سیاسی - نخست وزیر عراق امروز (دوشنبه) تماس تلفنی را با رئیس جمهوری منتخب برقرار ساخت.

به گزارش سرویس سیاسی خبر ناب به نقل از فرارو - محمد شیاع السودانی، نخست وزیر عراق با مسعود پزشکیان، نخست وزیر منتخب تماس تلفنی برقرار کرد و پیروزی وی در انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری را تبریک گفت.

به گزارش مهر، «محمد شیاع السودانی» نخست وزیر عراق در تماس تلفنی با «مسعود پزشکیان» رئیس جمهور منتخب با تبریک به مناسبت انتخاب وی به عنوان رئیس جمهور جدید از وی برای سفر به عراق با هدف تحکیم مناسبات دو کشور دعوت رسمی کرد.

در این تماس، روابط دو جانبه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

سودانی در این تماس ضمن تبریک به مقامات کشورمان در برگزاری موفقیت آمیز انتخابات ریاست جمهوری در مدت کوتاه پس از حادثه جانکاه سقوط بالگرد حامل آیت الله رئیسی، رئیس جمهور فقید کشورمان و هیئت همراه وی بر ادامه توسعه همکاری دو کشور در حوزه های مختلف از جمله اقتصاد و امنیت با هدف توسعه و شکوفایی اقتصادی دو کشور تاکید کرد.

در این گفت وگوی تلفنی، السودانی از مسعود پزشکیان برای سفر به عراق با هدف تحکیم مناسبات دو کشور و رایزنی موضوعات مورد توجه فیمابین دعوت رسمی به عمل آورد.

از سوی دیگر، رئیس جمهوری منتخب نیز در این گفت وگوی تلفنی ضمن تشکر از نخست وزیر دولت عراق بر توسعه همکاری دو کشور و یادداشت تفاهم های امضا شده دو جانبه در حوزه های مختلف که به تقویت امنیت دو جانبه و منطقه ای کمک می کند، تاکید کرد.

این خبر توسط سایت فرارو منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : فرارو

اخبار گوناگون در خبر ناب