برنامه های پلیس راهور برای برگزار شدن مراسم اربعین  -  ایجاد ترافیک روان برای زائران عتبات
سرویس اجتماعی - تمهیدات ترافیکی برای سفرهای اربعین، راهپیماییی این روز و سفرهای ماه آخر تابستان توسط پلیس راهور مشخص شد.  

به گزارش سرویس اجتماعی خبر ناب به نقل از همشهری - سردار هادیان فر گفت: ما به صورت طبیعی هر ساله در ماه شهریور به علت پایان تعطیلات تابستانی و شروع سال جدید تحصیلی شاهد افزایش تعداد سفرهای درون جاده ای هستیم، در سال جاری به علت مقارن شدن این سفرها با رویداد و مناسبات ایام اربعین حسینی و همچنین راهپیمایی بزرگ مردم به مناسبت این روز تمهیدات مورد نظر را برنامه ریزی کردیم.


وی در ادامه با اشاره به افزایش خروج زائرین از مرزهای زمینی افزود: با هماهنگی های انجام شده و با توجه به اینکه ۹۶ درصد از زائرین از راه های زمینی، با خودروهای شخصی و عمومی از طریق مرزهای زمینی مبادرت به خروج از کشور می کنند، ما از بحث حرکت آنها از مبدا تا مقصد، چینش خودروها در پارکینگ ها و هچنین مدیریت سفرو موضوعات مختلف دیگر را مورد بررسی قرار دادیم. در این خصوص نیز  تصمیم گرفته شد تا با اطلاع رسانی به موقع و تلاش هرچه بیشتر شاهد این باشیم که مسافران و زائران عزیز با یک سفر ایمن، بدون خطر و بدون ترافیک را تجربه کنند، این مهم نیازمند کمک تمامی مردم، ارگان های مربوطه  و بخصوص پلیس راهور خواهد بود.

سردار هادیان فر تاکید کرد: ما تمامی تلاش خود را برای برگزاری هرچه باشکوه تر مراسم راهپیمایی اربعین حسینی با کمترین آمار تصادفات وترافیک را خواهیم کرد و  در آینده نزدیک اطلاعات دقیق تری توسط پلیس راهور فراجا به استحضار مردم خواهد رسید.

در پایان رئیس پلیس راهور فراجا افزود: اقدامات دیگری که در خصوص آن در این جلسه تصمیم گیری شد بحث تمهیداتی  است که برای ورود زائرین کشورهای همسایه برای عبور از مرزهای زمینی ما است که عمدتا از کشورهای پاکستان افغانستان هستند، ما امیدواریم با مدیریت صحیح میزبان خوبی نیز برای این عزیزان باشیم تا آنها  بتوانند سفری امن و راحت را تجربه کرده وبعد از زیارت در هنگام برگشت به کشورمان، اگر قصد سفر به خراسان رضوی و یا شهر قم را دارند به سفر خود ادامه داده و سلامت به کشورهای خود باز گردند.

این خبر توسط سایت همشهری آنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در خبر ناب