کلاهبرداری از 150 تهرانی هنگام بنزین زدن در یک جایگاه سوخت  -  هشدار پلیس فتا
سرویس اجتماعی - مسئول یک جایگاه پمپ بنزین با کلاهبرداری از کارت مشتری‌ها هنگام پرداخت پول بنزین 3 میلیارد تومان از آنها سرقت کرد. ...

به گزارش سرویس اجتماعی خبر ناب به نقل از رکنا - سرهنگ داوود معظمی گودرزی، رئیس پلیس «فتا» تهران بزرگ درباره جزئیات این خبر گفت: از چندی قبل شکایت های متعددی به پلیس فتا رسید مبنی بر اینکه به حساب بانکی برخی افراد دستبرد زده شده است.
در جریان تحقیقات انجام شده مشخص شد تمامی این افراد پیش از خالی شدن حسابشان اقدام به سوختگیری از یک جایگاه سوخت کرده بودند که همین موضوع باعث شد فرضیه کلاهبرداری به شیوه اسکیمر پررنگ شود تا اینکه در ادامه تحقیقات مشخص شد مسئول یکی از جایگاه های سوخت با روش اسکیمر اقدام به کپی کارت بانکی مشتری ها در پمپ بنزین کرده و در فرصتی مناسب با اطلاع از رمز بانکی آنان حسابشان را خالی کرده است.
بدین ترتیب متهم دستگیر شد و در بازجویی ها اعتراف کرد حدود 3 میلیارد تومان از حساب حدود ۱۵۰ نفر برداشت کرده است.
این فرد در واقع از پیاده نشدن افراد برای سوختگیری و پرداخت پول بنزین سوءاستفاده کرده و با روش اسکیمر اقدام به کپی کارت بانکی این افراد کرده است. در ادامه  رمز کارت بانکی را از آنان پرسیده و در فرصتی مناسب حساب آنان را خالی کرده است.
وی با بیان اینکه برای این فرد پرونده ای تشکیل شد، گفت: تحقیقات برای کشف دیگر جرایم و مالباختگان احتمالی این فرد در حال انجام است. متهم  به همراه پرونده متشکله روانه دادسرا شده است.
رئیس پلیس فتا تهران بزرگ به شهروندان هشدار داد که حتماً هنگام استفاده از دستگاه کارتخوان رمز را خودشان وارد کنند، چرا که سودجویان حتی اگر موفق به کپی کارت بانکی شوند، تا زمانی که از رمز اطلاع نداشته باشند، نمی توانند نسبت به برداشت اقدام کنند. همچنین شهروندان کارت بانکی را که از آن برای خریدهای روزانه و خرد استفاده می کنند  جدا کرده و از نگهداری مبالغ بالا در آن خودداری کنند.

این خبر توسط سایت رکنا منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : رکنا

اخبار گوناگون در خبر ناب