پاره شدن طناب دار 8 قاتل یزدی  -  دل 26 شاکی چطور به رحم آمد؟

پاره شدن طناب دار 8 قاتل یزدی - دل 26 شاکی چطور به رحم آمد؟

۱۳ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۶ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اجتماعی - رئیس کل دادگستری استان یزد گفت: در ۹ ماهه گذشته با تلاش و کوشش اعضای شورای حل اختلاف استان و جلب رضایت ۲۶ نفر اولیای دم ۸ محکوم با رهایی از قصاص نفس به زندگی بازگشتند. ...

به گزارش سرویس اجتماعی خبر ناب به نقل از رکنا -   غلامعلی دهشیری در تبیین اقدامات دادگستری و شورا های حل اختلاف استان یزد در حوزه تعیین تکلیف پرونده های قصاص نفس گفت: قصاص نفس یکی از احکام و مجازات هایی است که علاوه بر مبنای شرعی در قانون نیز چارچوب و حدود اجرای آن مشخص شده است. وی افزود: اما به موازات این در آموزه های دینی و ملی ما بر عفو تاکید شده و گذشت بر اجرای قصاص، مقدم دانسته شده است به همین دلیل دادگستری و شورا های حل اختلاف استان یزد اهتمام جدی برای جلب رضایت و گذشت اولیای دم پرونده ها دارند.

رئیس کل دادگستری استان یزد ادامه داد: بر این اساس در ۹ ماه گذشته از سال جاری با تلاش اعضای شورا های حل اختلاف استان ۸ فقره از پرونده های قصاص نفس با جلب رضایت ۲۶ نفر اولیای دم این پرونده ها از اجرای قطعی حکم قصاص نفس جلوگیری شد. دهشیری گفت:در حال حاضر با تلاش اعضای شورا های حل اختلاف استان تهران مقدمات کار برای جلب رضایت اولیای دم تعداد دیگری پرونده و رهایی محکومان آن ها از قصاص نفس نیز فراهم شده است.

رئیس کل دادگستری استان یزد با بیان اینکه اقدامات شورا های حل اختلاف استان با هدایت همکاران و مدیران قضایی قابل تقدیر است، افزود: جا دارد از تمامی این عزیزان برای فعالیت، زحمات و مجاهدت های آنان در زمینه اصلاح ذات البین مردم و همچنین از اولیای دم که با بزرگواری خود موجب تحقق سنت حسنه گذشت می شوند تقدیر و تشکر شود.

 

این خبر توسط سایت رکنا منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : رکنا

اخبار گوناگون در خبر ناب