تصویری جدیدی که از پدرِ (پیروز) منتشر شد

تصویری جدیدی که از پدرِ (پیروز) منتشر شد

۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۱:۲۶ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس اجتماعی - تازه‌ترین تصاویر از پدرِ پیروز، یوزپلنگ معروف ایرانی که عکاس فارس با سفر به پارک ملی توران آن را تهیه کرده، نشان می‌دهد حال فیروز خوب است و شرایط مناسبی در این منطقه دارد. ...

به گزارش سرویس اجتماعی خبر ناب به نقل از برترین ها - فارس: تازه ترین تصاویر از پدرِ «پیروز»، یوزپلنگ معروف ایرانی که عکاس فارس با سفر به پارک ملی توران آن را تهیه کرده، نشان می دهد حال «فیروز» خوب است و شرایط مناسبی در این منطقه دارد.

پس از جفت گیری موفق یوز ماده «ایران» با «فیروز»، «پیروز»، یوزپلنگ معروف ایرانی و دو توله یوز دیگر به دنیا آمدند که متأسفانه هر سه آنها بعدتر از دست رفتند.

«فیروز» که در طبیعت به دنیا آمده و سپس زنده گیری شده است، یکی از امیدهای اصلی زادآوری یوزپلنگ های در اسارت است؛ گرچه برخی هم معتقدند او باید دوباره به زیستگاه اصلی خود یعنی دامان طبیعت بازگردند.

به گفته مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان، سن «فیروز» تا سال ۱۴۰۰، حداقل ۱۱.۵ سال بوده است.

آخرین جزییات چانه زنی برای تعیین حداقل مزد کارگران در سال ۱۴۰۲/ رقم افزایش حقوق چقدر است؟

بر اساس اطلاعات منتشرشده، جفت گیری مجدد «فیروز» و «ایران»، دو یوزپلنگی که در اسارت در منطقه تحقیقاتی پارک ملی توران نگهداری می شوند، اوایل بهمن ماه ثبت شده است.

سازمان حفاظت محیط زیست خوش بین است که از این جفت گیری، توله های جدیدی در سال آینده به دنیا بیایند؛ اما هنوز خبری از سونوگرافی «ایران» نشده است.

تصویری جدیدی که از پدرِ (پیروز) منتشر شد

 

مجموعه مناطق حفاظت شد ه، پارک ملی و پناهگاه حیات وحش  توران به عنوان ذخیره گاه زیست کره توران شناخته می شود. اولین مصوبه شورای عالی حفاظت محیط زیست در خصوص پارک ملی توران مربوط به سال 1351 است که در آن این منطقه به عنوان منطقه حفاظت شد ه اعلام شد.

پس از آن، در سال 1355 مصوبه شماره 75 شورای عالی حفاظت محیط زیست این منطقه را به دو بخش پناهگاه حیات وحش و منطقه حفاظت شد ه تقسیم کرد ودر همین سال، این دو مجموعه به عنوان ذخیره گاه زیست کره توران در سطح بین المللی به ثبت رسید.

ذخیره گاه زیست کره توران از نظر موقعیت مکانی در ضلع جنوبی جاد ه تهران- مشهد، حد فاصل خروجی جاد ه بیارجمند تا صدرآباد، شمال شرقی دشت کویر، غرب منطقه خارتوران و شرق منطقه طرود قرار د ارد.

این خبر توسط سایت برترین ها منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : برترین ها

اخبار گوناگون در خبر ناب
علیرضا ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۴
بابای اقاپیروز باعرض تسلیت