بازداشت 3 مرد حیله گر که مجانی خرید میلیونی می کردند  -  در هرمزگان فاش شد
سرویس اجتماعی - رئیس پلیس آگاهی استان هرمزگان از دستگیری سه کلاهبردار که با اپلیکیشن رسیدساز جعلی از شهروندان کلاهبرداری می‌کردند خبر داد. ...

به گزارش سرویس اجتماعی خبر ناب به نقل از رکنا - سرهنگ "عبدالمجید کرمی "در تشریح این خبر گفت: در پی مراجعه یکی از شهروندان به پلیس آگاهی هرمزگان مبنی بر اینکه قصد فروش دستگاه پلی استیشن خود در سایت های خرید و فروش کالا های دست دوم را داشته که مورد کلاهبرداری قرار گرفته است پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت.

او گفت: شاکی در تکمیل شکایت خود بیان کرد با توجه به نیاز مالی دستگاه پلی استیشن خودرا جهت فروش در برنامه دیوار آگهی کردم و پس از دقایقی فردی ناشناس با بنده تماس گرفت و پس از توافق ابتدایی و اخذ آدرس به درب منزل بنده مراجعه کرد و پس از مشاهده پلی استیشن و توافق نهایی شماره کارت بانکی ام را گرفت و با اعلام مشخصات بنده و نشان دادن رسید پرداخت مبلغ مورد نظر، دستگاه را به وی دادم و بعد از بررسی حساب بانکی متوجه کلاهبرداری شدم.

این مسئول انتظامی گفت: کارآگاهان شعبه کلاهبرداری این پلیس اقدامات تخصصی خود را آغاز کردند و پس از تحقیقات گسترده و همه جانبه متهمین را شناسایی کردند و با هماهنگی قضائی سه کلاهبردار را در یک عملیات پلیسی دستگیر و به پلیس آگاهی انتقال دادند.

سرهنگ کرمی گفت: متهمین پس ازحضور در پلیس آگاهی و مواجهه با مال باختگان به جرم خود اقرار کردند و معترف شدند پس از جلب اعتماد فروشندگان و وارد کردن شماره کارت اعلامی در یک نرم افزار همراه بانک اصلی مشخصات شاکی را به دست می آوردم و با ورودبه اپلیکیشن رسیدساز جعلی و وارد کردن اطلاعات وی یک رسید جعلی واریز به فروشندگان نشان میدادم که تعداد ۴ دستگاه پلی استیشن عودت و تحویل شکات گردید و متهمان تحویل مقامات قضایی گردیدند.

رئیس پلیس آگاهی استان هرمزگان در پایان به کلیه شهروندان توصیه کرد: لازم است افراد در زمان معامله ابتدا با بررسی حساب بانکی خود از واریز پول به حساب خود اطمینان حاصل کرده و سپس کالا را تحویل خریدار دهند و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی در اسرع وقت مراتب را از طریق تماس ۱۱۰ به پلیس گزارش کنند.

این خبر توسط سایت رکنا منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : رکنا

اخبار گوناگون در خبر ناب