جزئیات اعتراف 165 باند سرقت 862 میلیارد تومانی در اصفهان

جزئیات اعتراف 165 باند سرقت 862 میلیارد تومانی در اصفهان

۲۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۸ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس اجتماعی - رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان از انهدام 165 باند سرقت توسط پلیس آگاهی این فرماندهی طی سال جاری خبر داد و گفت: در این مدت 862 میلیارد تومان اموال مسروقه کشف و به مال باختگان مسترد شده است. ...

به گزارش سرویس اجتماعی خبر ناب به نقل از رکنا - حسین ترکیان رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان اظهار داشت: در سال جاری ۴۰ طرح عملیاتی در سطح استان با محوریت پلیس آگاهی استان اصفهان اجرا و کارآگاهان موفق به شناسایی و دستگیری ۶۵۲ نفر از محکومان غائب و متواری که اتهام ۴۶۰ نفر از این افراد مرتبط با جرایم سرقت بود، شدند.

وی افزود: در این مدت همچنین ۱۶۵ سازمان جرم توسط کارآگاهان پلیس آگاهی استان شناسایی و منهدم شده که ۳۳ درصد از این باندها را سارقان در حرکت تشکیل می دهند، با انهدام این باندها ۸۶۲ میلیارد تومان اموال مسروقه کشف و به مالباختگان مسترد شده است.

ترکیان گفت: از تعداد ۱۶۵ سازمان جرم منهدم شده، ۷۰ باند در زمینه سرقت منزل، مغازه و اماکن، ۸ باند در زمینه سرقت قطعات و محتویات داخل خودرو، ۲۰ باند در زمینه سرقت به عنف و قاپ زنی، ۵ باند در زمینه سرقت احشام، ۲۱ باند در زمینه سرقت خودرو و موتورسیکلت ، ۲۸ باند در زمینه سرقت سیم برق و تجهیزات مخابراتی، ۳ باند سرقت مسلحانه، ۳ باند سرقت جیب بری و ۷ باند سرقت های خرد فعال بودند.

 رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان از کاهش قابل توجه وقوع برخی از سرقت ها خبر داد و بیان کرد: در سرقت منزل با کاهش ۳.۵ درصدی، در سرقت مغازه با کاهش ۰.۷ درصدی، در سرقت قاپ زنی با کاهش ۱۴.۷ درصدی، در سرقت جیب بری با کاهش ۲۲.۵ درصدی و در سرقت کش و روزنی با کاهش ۱۵ درصدی در سال جاری مواجه بوده ایم.

وی از برگزاری جلسات و نشست های تعاملی با ادارات برون سازمانی به منظور پیشگیری از وقوع سرقت ها خبر داد و عنوان کرد: در سال جاری جلسات تعاملی متعددی با ادارات و سازمان های برون سازمانی نظیر دادگستری، اداره کل زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان، اداره ثبت احوال، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، سازمان پایانه های مسافربری اصفهان و شرکت توزیع برق شهرستان اصفهان برگزار شد که دستاوردهای خوبی به همراه داشته است.

ترکیان با تأکید بر این که بسیاری از سرقت ها وابسته به فرصت هستند و اگر شهروندان این فرصت ها را محدود کنند از وقوع سرقت تا حدود زیادی جلوگیری خواهد شد، خاطر نشان کرد: پلیس آگاهی استان با استفاده از کلیه ظرفیت های سازمانی و بهره گیری از دانش فنی و علمی در ایام نوروز تدابیر ویژه ای جهت برخورد مقتدرانه با سارقان اتخاذ کرده و در این راه از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.

این خبر توسط سایت رکنا منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : رکنا

اخبار گوناگون در خبر ناب