140 حادثه با وقوع طوفان و باد شدید در پایتخت

140 حادثه با وقوع طوفان و باد شدید در پایتخت

۲۴ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۳:۰۷ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اجتماعی - سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از وقوع ۱۴۰ مورد حادثه به دلیل طوفان و وزش باد شدید در مناطق مختلف پایتخت خبر داد. ...

به گزارش سرویس اجتماعی خبر ناب به نقل از رکنا -  سیدجلال ملکی پنجشنبه شب اظهار کرد: با توجه به وزش طوفان شدید از ساعتی پیش در تهران و بسیاری از مناطق کشور، شاهد بروز حوادثی در نقاط مختلف پایتخت بودیم که طبق آخرین ارزیابی، ۱۴۰ مورد حادثه از سوی شهروندان به آتش نشانی تهران گزارش شد.

وی یادآور شد: بیشتر این حوادث شامل شکستن و سقوط درختان بوده که البته مواردی از سقوط اجسام سنگین مانند سنگ نمای ساختمان و سقوط کابل برق را نیز داشتیم ولی خوشبختانه تاکنون به دلیل بروز این حوادث مورد مصدومیت و جرحی گزارش نشده است.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری گفت: چند مورد خسارت مانند پاره شدن کابل برق و سقوط درخت روی خودروها را در این حوادث گزارش شده که اغلب خودروها پارک شده در کنار خیابان بدون سرنشین بودند و مصدومیتی نداشتند.

وی ادامه داد: با توجه به پیش بینی وزش طوفان و باد شدید در تهران، تمهیدات لازم در سامانه ۱۳۷ و سازمان آتش نشانی اندیشیده شده و این آمادگی در سازمان آتش نشانی برای پیگیری و رسیدگی به مشکلات و حوادث احتمالی وجود دارد.

ملکی اضافه کرد: پیگیری گزارش های ارسالی از سوی مردم ادامه خواهد داشت و اگر نیاز به پاسخگویی باشد حتما آتش نشانان اقدام خواهند کرد.

به گفته وی، اکنون طوفان فرو نشسته و به محض اینکه باد و طوفان کمتر شود ماموران خدمات شهری و پارکبانان نسبت به پاکسازی معابر اقدام خواهند کرد.

تهران فردا طوفانی می شود

کارشناس هواشناسی اعلام کرد: تندبادهای لحظه ای فردا در تهران، البرز، قم، مرکزی، سمنان، اصفهان، همدان، سیستان وبلوچستان، خراسان رضوی و جنوبی با شدت بیشتری ادامه می یابد.

وی از مردم خواست از پارک کردن خودروها در اطراف درختان فرسوده، تابلوهای تبلیغاتی، بنرها و ساختمان های نیمه کاره خودداری کنند.

140 حادثه با وقوع طوفان و باد شدید در پایتخت

140 حادثه با وقوع طوفان و باد شدید در پایتخت

این خبر توسط سایت رکنا منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : رکنا

اخبار گوناگون در خبر ناب