محمد فاضلی کیست؟ -  علت خشم و عصبانیت او چه بود؟

محمد فاضلی کیست؟ - علت خشم و عصبانیت او چه بود؟

۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۳:۰۷ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اجتماعی - میزگرد امشب صدا و سیما با حضور مسعود پزشکیان، نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری، پرحاشیه شد.

به گزارش سرویس اجتماعی خبر ناب به نقل از خبرآنلاین - میزدگرد فرهنگی مسعود پزشکیان کاندیدای چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری برگزار شد، در اواخر این میزگرد و بعد از طرح سوالی از سوی کارشناس برنامه درگیری بین محمد فاضلی، از مشاوران پزشکیان با شهاب اسفندیاری، به عنوان کارشناس صدا و سیما که اتفاقا رییس دانشکده صدا و سیما هم هست، اتفاق افتاد.

اسفندیاری در این میزگرد دلایل اخراج فاضلی از دانشگاه شهید بهشتی را قانونی دانستند، فاضلی هم در پاسخ به او گفت که دروغ می گوید. قبل از اینکه فاضلی توضیحاتش را کامل کند، میکروفن او و اسفدیاری قطع شد. همین موضوع سبب عصبانیت فاضلی و ترک برنامه شد.

زمستان سال ۱۴۰۰ خبر اخراج فاضلی از دانشگاه شهید بهشتی بسیار پرواکنش شد، برخی ها این اخراج در راستای تسویه حساب سیاسی در دولت سیزدهم عنوان کرده بودند.

محمد فاضلی کیست؟ -  علت خشم و عصبانیت او چه بود؟

محمد فاضلی (زادهٔ ۱۳۵۳) جامعه شناس ایرانی و استادیار سابق و اخراجی دانشگاه شهیدبهشتی است. وی همچنین مشاور وزیر نیرو و رئیس سابق مرکز امور اجتماعی منابع آب و انرژی و معاون پژوهشی مرکز بررسی های استراتژیک و مدیر شبکه مطالعات سیاست گذاری عمومی از سال ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۶ بود.

فاضلی دانش آموختهٔ مهندسی صنایع از دانشگاه صنعتی امیرکبیر و دکتری جامعه شناسی از دانشگاه تربیت مدرس است. او از سال ۱۳۸۶ تا ۱۳۹۰ استادیار دانشگاه مازندران بود و از سال ۱۳۹۳ عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی است. در سال ۱۳۹۶ از محمد فاضلی به عنوان یکی از نامزدهای تصدی ریاست سازمان محیط زیست نام برده می شد. او از ۱۷ آبان ۱۳۹۶ به سمت «مشاور برنامه ریزی راهبردی و توسعه پایدار» وزیر نیرو منصوب شد.

پژوهش های او عمدتاً دربارهٔ جامعه شناسی علم، جامعه شناسی شهری و جامعه شناسی سیاسی است. او در مقالات و سخنرانی های مختلف به نقد سیاست ها در حوزه آموزش عالی، محیط زیست، حقوق شهروندی و توسعه پرداخته است.

برای دسترسی سریع به تازه ترین اخبار و تحلیل رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.

این خبر توسط سایت خبرآنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : خبرآنلاین

اخبار گوناگون در خبر ناب