هشدار نارنجی سازمان هواشناسی برای 8 استان

هشدار نارنجی سازمان هواشناسی برای 8 استان

۰۱ تیر ۱۴۰۳ - ۱۷:۰۲ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس اجتماعی - سازمان هواشناسی کشور با صدور هشدار سطح نارنجی از جاری شدن روان‌آب، سیلابی شدن مسیل‌ها و طغیان رودخانه‌های فصلی طی امروز تا یکشنبه آینده در ۸ استان خبر داد. ...

به گزارش سرویس اجتماعی خبر ناب به نقل از رکنا - سازمان هواشناسی با صدور هشدار سطح نارنجی از جاری شدن روان آب، سیلابی شدن مسیل ها و طغیان رودخانه های فصلی طی امروز تا یکشنبه آینده در ۸ استان خبر داد.

زمان شروع: جمعه 1403/04/01

زمان پایان: یکشنبه 1403/04/03

نوع مخاطره: رگبار باران، رعد و برق، وزش باد شدید موقت، در برخی نقاط گردوخاک، در نقاط مستعد بارش تگرگ

منطقه اثر:

جمعه 1403/04/01: آذربایجان شرقی، اردبیل، شرق خراسان شمالی و ارتفاعات استان های تهران، البرز، مازندران.

شنبه 1403/04/02: آذربایجان شرقی، اردبیل، نیمه شمالی آذربایجان غربی، دامنه و ارتفاعات در استان های تهران، البرز، مازندران و شمال غربی سمنان.

یکشنبه 1403/04/03: نیمه جنوبی اردبیل، شمال آذربایجان غربی، شرق آذربایجان شرقی، دامنه و ارتفاعات سمنان.

اثر مخاطره: جاری شدن روان آب، سیلابی شدن مسیل ها، طغیان رودخانه های فصلی، صاعقه، کاهش دید، لغزندگی جاده ها و احتمال سقوط سنگ به ویژه در جاده های کوهستانی و گردنه ها، رخداد تگرگ، احتمال خسارت به سازه های موقت و احتمال خسارت به محصولات کشاورزی.

توصیه: احتیاط در سفرها بویژه بین شهری، عدم اتراق و برپا کردن چادرهای مسافرتی در حاشیه و بستر رودخانه ها و مسیل ها، احتیاط در فعالیت طبیعت گردی به ویژه در ساعات بعدازظهر، پرهیز از فعالیت های کوه نوردی، خودداری از چرای دام و تردد عشایر در حاشیه رودخانه ها و نواحی مرتفع، اطمینان از استحکام سازه های موقت، لایروبی کانال ها و آب روها و تمهیدات لازم جهت جلوگیری از خسارت به بخش کشاورزی، آمادگی راهداری و سایر دستگاه ‎های اجرایی، خودداری از محلول پاشی و سم پاشی باغات و مزارع

هشدار تشدید گرادیان فشاری

زمان شروع: جمعه 1403/04/01

مان پایان: یک شنبه 1403/04/03

نوع مخاطره: وزش باد شدید و در مناطق مستعد طوفان گرد و خاک

منطقه اثر:

جمعه 1403/04/01: شمال سیستان و بلوچستان.

شنبه 1403/04/02 و یکشنبه 1403/04/03: شمال سیستان و بلوچستان، شرق خراسان جنوبی.

اثر مخاطره: در مناطق مستعد طوفان گردوخاک، کاهش شعاع دید و کاهش کیفیت هوا، احتمال خسارت به تجهیزات شهری و برون شهری از جمله سقوط بنر، تابلوهای تبلیغاتی، داربست ها و سازه های موقت، احتمال سقوط اشیا از ارتفاعات و احتمال شکستن درختان.

توصیه: پرهیز از کویرنوردی، عدم جابجایی با گلایدر، هواپیماهای سبک و بالگرد، اطمینان از استحکام سازه های موقت، اجتناب از فعالیت های کوه نوردی، احتیاط در فعالیت های عمرانی، عدم پارک و عبور و مرور خودرو در حاشیه ساختمان های نیمه کاره و درختان و عدم سم یا محلول پاشی باغات و مزارع و استفاده از بادگیر در باغات و قیم برای نهال ها، بسته نگه داشتن درب سالن های پرورشی.

 

 

 

این خبر توسط سایت رکنا منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : رکنا

اخبار گوناگون در خبر ناب