بازداشت 17 نفر برای آتش سوزی جنگل های لرستان

بازداشت 17 نفر برای آتش سوزی جنگل های لرستان

۰۴ تیر ۱۴۰۳ - ۰۰:۵۰ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس اجتماعی - فرمانده یگان حفاظت ازمنابع طبیعی با بیان اینکه درباره آتش سوزی های یک ماه گذشته استان لرستان مشخص شد که تعدادی از آنها عمدی بوده است گفت: در این ارتباط ۱۷ نفر شناسایی شدند و اقدامات قانونی انجام شده تا برای دستگیری آنها با هماهنگی قضای اقدم شود.

به گزارش سرویس اجتماعی خبر ناب به نقل از همشهری - ، علی ملکی آهنگران درباره آتش سوزی های اخیر در جنگل های کشور اظهار کرد: بر اساس بررسی های انجام شده ۹۵ درصد حریق های صورت گرفته عامل انسانی داشته است که از این تعداد ۹۰ درصد به صورت سهوی و ۵ درصد به عمد انجام شده است.

وی افزود:حریق اخیر پلدختر نیز در اثر بی مبالاتی یک کشاورز و آتش شدن کاه و کلش مزرعه بوده است.

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی کشور گفت : درباره آتش سوزی های یک ماه گذشته استان لرستان مشخص شد که تعدادی از آنها عمدی بوده و در این ارتباط ۱۷ نفر شناسایی شدند.

ملکی افزود: اقدامات قانونی انجام شده تا به زودی برای جلب و دستگیری آنها با هماهنگی های قضایی، اقدام شود.

وی اظهار کرد: تراکم گیاهی در منطقه زاگرس رو به خشکی گذاشته و این امر شدت حریق ها را در این منطقه بیشتر کرده است.

وی افزود: بر اساس مطالعات یک دهه گذشته آتش سوزی ها ۹۵ درصد حریق های اتفاق افتاده در سطح کشور عامل انسانی داشته از این آمار ۹۰ درصد غیر عمدی و ۵ درصدی عمدی رخ داده است.

فرمانده یگان حفاظت از منابع طبیعی کشور ادامه داد: نگاه غلطی میان برخی کشاورزان درباره آتش زدن زمین که منجر به حاصلخیزی خاک میشود. در منطقه پلدختر نیز یکی از کشاورزان مبادرت به آتش زدن مزرعه خود کرد که این آتش به جنگل ها سرایت پیدا کرد.

وی تصریح کرد: بر اساس موارد قانونی مجازات اسلامی و هوای پاک آتش زدن مزرعه غیرقانونی بوده و با آن برخورد می شود.

وی با بیان اینکه متأسفانه حریق در مناطق جنگلی کشور رو به فزونی است، عنوان کرد: تراکم گیاهی و خشکسالی سبب افزایش آمار آتش سوزی ها در کشور شده است و نیاز به تذکر است که آتش سوزی مزارع منجر به حاصلخیزی زمین نشده بلکه منجر به از بین رفتن ریزمغذی ها شده و خسارات را بیشتر می کند.

منبع: تسنیم

این خبر توسط سایت همشهری آنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در خبر ناب