کلاهبرداری میلیاردی زن شیرازی + جزئیات

کلاهبرداری میلیاردی زن شیرازی + جزئیات

۰۴ تیر ۱۴۰۳ - ۰۳:۱۱ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس اجتماعی - رئیس پلیس فتا استان فارس از شناسایی و دستگیری خانمی جوان که با شگردهای مختلف قربانی‌های خود را به بهانه خرید لوازم‌های آرایشی و بهداشتی فریب داده بود و از آنها مبلغ 210 میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود، خبر داد. ...

به گزارش سرویس اجتماعی خبر ناب به نقل از رکنا -  سرهنگ امیر حسین سلیمانی بیان کرد: در پی شکایت شهروند شیرازی مبنی بر کلاهبرداری از وی به بهانه خرید وسایل و لوازم آرایشی و بهداشتی از طریق فضای مجازی، رسیدگی به موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.

وی ادامه داد: شاکی در اظهارات خود بیان داشت از طریق فضای مجازی با شخصی که خود را وارد کننده مواد و لوازم آرایشی و بهداشتی معرفی نموده بود آشنا و وی برای جلب اعتماد من در ابتدا اقدام به ارسال سفارشات در کمترین زمان با بهترین کیفیت ها می نمود و پس از مدتی و دریافت مبلغ 140 میلیارد ریال برای سفارشات بیشتر، دیگر جوابگوی تماس ها و پیام های من نبود.

رییس پلیس فتا استان فارس با اشاره به اینکه متهم برای ناشناس ماندن از حساب های بانکی اقوام و آشنایان خود استفاده می نمود، گفت: با بررسی های بیشتر مشخص شد متهم از 8 نفر دیگر در شهر شیراز با همین شگرد کلاهبرداری کرده است.

این مقام مسئول گفت: با اقدامات فنی، شیوه و شگردهای خاص پلیسی، متهم که خانمی جوان بود مورد شناسایی قرار گرفت و با هماهنگی قضایی تیمی از افسران این پلیس پس از اخذ نیابت قضایی به استان اصفهان مراجعه و وی را دستگیر کردند.

سرهنگ سلیمانی گفت: این خانم جوان تا کنون اقرار به کلاهبرداری از 19 نفر به ارزش 210 میلیارد ریال نموده که با بررسی های کارشناسان این پلیس از گوشی های همراه و حساب های بانکی در اختیار متهم، تعداد شکات و مبلغ کلاهبرداری بیش از این تعداد است که تحقیقات همچنان ادامه دارد.

رئیس پلیس فتا فارس با بیان اینکه کاربران هرگز فریب اینگونه آگهی ها به واسطه قیمت پایین در فضای مجازی را نخورند، از هموطنان درخواست کرد: در خصوص خرید از سایت های خرید و فروش دقت کافی را داشته باشند و در صورت برخورد با هرگونه مورد مشکوک آن را از طریق وب سایت پلیس فتا به نشانی اینترنتی www.fata.gov.ir و یا با شماره تلفن 096380 با کارشناسان ما در میان بگذارند.

این خبر توسط سایت رکنا منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : رکنا

اخبار گوناگون در خبر ناب