فندقلو با کمک مردم پاکسازی می شود

فندقلو با کمک مردم پاکسازی می شود

۰۴ تیر ۱۴۰۳ - ۰۶:۳۹ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اجتماعی - آنطور که آمارها می‌گویند، از نظر تولید زباله در دنیا جزو ۲۰ کشور اول هستیم و آنقدر زباله تولید و در طبیعت پراکنده می‌کنیم که کم کم جنگل‌ها و فضاهای سبز را بدون پلاستیک و زباله نمی‌توانیم ببینیم.

به گزارش سرویس اجتماعی خبر ناب به نقل از همشهری - جنگل های شمالی و غرب کشور که در سراسر سال پر از مسافر و گردشگر است، بیشتر در معرض انباشت زباله قرار دارند. عدد دقیقی از یادگاری های تلنبار شده ما در جنگل ها وجود ندارد، اما اگر بار دیگر به همان جنگلی برویم که قبلا رفته بودیم شاید از انبوه زباله، حتی از خودرو پیاده نشویم؛ روندی که اگر متوقف نشود در آینده به جای کوه های سرسبز با کوه های زباله روبه رو می شویم.

چند سالی است که گروه های فعال محیط زیست برای پاکسازی طبیعت از زباله دست به کار شده اند و به صورت گروهی به دل طبیعت می زنند. در چند روز گذشته هم جنگل فندقلو در استان اردبیل به کمک مردم در حال پاکسازی از زباله است. کاش بدانیم که نگاه تاریخی بلندمدت به محیط زیستی که در آن زندگی می کنیم، کلید نجات طبیعت از دست زباله هایی است که ما در طبیعت رها می کنیم و نمی دانیم زباله ها ما را رها نمی کنند!

فندقلو با کمک مردم پاکسازی می شود

این خبر توسط سایت همشهری آنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در خبر ناب