کلاهبردار 70 میلیاردی در دام پلیس! -  چه روشی پیش گرفت؟

کلاهبردار 70 میلیاردی در دام پلیس! - چه روشی پیش گرفت؟

۰۴ تیر ۱۴۰۳ - ۰۷:۵۷ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اجتماعی - فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: فردی که از طریق ثبت شرکت صوری و کشیدن چک های بلا محل 700 میلیارد ریال از شهروندان کلاهبرداری کرده بود توسط پلیس آران و بیدگل دستگیر شد. ...

به گزارش سرویس اجتماعی خبر ناب به نقل از رکنا - رکنا از اصفهان؛ سردار حمید علینقیان پور بیان داشت: در پی اعلام شکایت چند نفر از شهروندان در شهرستان آران و بیدگل مبنی بر کلاهبرداری از طریق صدور چک های بلامحل، بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار مأموران انتظامی این فرماندهی قرار گرفت.

وی افزود: در این راستا مأموران پلیس امنیت اقتصادی و پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی شهرستان آران و بیدگل با اقدامات هوشمندانه پلیسی و بررسی های دقیق صورت گرفته متوجه شدند فردی از طریق انجام مانورهای متقلبانه از جمله ثبت شرکت صوری و اخذ دسته چک که تماماً به اسم افراد معتاد، ولگرد و سابقه دار بوده نسبت به جلب اعتماد کسبه اقدام و از آن ها کلاهبرداری کرده است.

فرمانده انتظامی استان اصفهان ادامه داد: متهم پس از خرید کالاهای مختلف از فروشندگان و کسبه برای شرکت صوری تأسیس شده، با پرداخت مبالغی جزئی در ابتدا اعتماد فروشنده را جلب و به ازای مابقی مبلغ اجناس چک های بلامحل را به آن ها تحویل می داده و از این طریق توانسته بود حدود 700 میلیارد ریال از شهروندان در آران و بیدگل و چند شهر دیگر کشور کلاهبرداری کند که تاکنون 50 شاکی در این رابطه شناسایی شده اند.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: تحقیقات در این خصوص ادامه داشت تا اینکه مأموران مخفیگاه متهم را در یکی از استان های همجوار شناسایی و ضمن هماهنگی با مرجع قضائی در عملیاتی ضربتی وی را دستگیر کردند.

سردار علینقیان پور تصریح کرد: متهم دستگیر شده که دارای سوابق متعدد کیفری و حقوقی است در تحقیقات اولیه به بزه ارتکابی اقرار که پس از تشکیل پرونده برای انجام اقدامات قانونی به مرجع قضائی تحویل داده شد.

اصفهان/ بهمن راعی

این خبر توسط سایت رکنا منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : رکنا

اخبار گوناگون در خبر ناب