هشدار پلیس به رانندگان و موتورسواران ؛ شب های محرم این کار را اصلا انجام ندهید!
سرویس اجتماعی - رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا گفت: این پلیس تسهیلات ویژه‌ای را برای تسهیل تردد در ایام محرم و همچنین ارتقای ایمنی هیأت‌های عزاداری اتخاذ کرده است.

به گزارش سرویس اجتماعی خبر ناب به نقل از همشهری - سرهنگ احمد شیرانی رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا گفت: پلیس راهور ضمن تسلیت فرا رسیدن ایام عزاداری حضرت سید الشهدا (ع) به هموطنان عزیز، تسهیلات ویژه ای را برای تسهیل تردد در ایام محرم و همچنین ارتقای ایمنی هیأت های عزاداری اتخاذ کرده است.

وی افزود: مأموران پلیس راهور در زمان برگزاری مراسمات در کنار دسته های عزاداری و هیأت ها و تکایا و همچنین محل های پر تجمع عزاداری مستقر خواهند بود و در چند روز اخیر هماهنگی ها و آموزش های لازم با اکثر هیأت ها و تکایا انجام شده و توصیه های ترافیکی لازم به متولیان آنان ارائه شده است.

سرهنگ شیرانی گفت: با توجه به حضور گسترده عموم مردم در مراسم های مذهبی هیئت ها، حسینیه ها، مساجد و تکایا و برپایی تکیه های عزاداری و چادرهای توزیع نذری لازم است به منظور رعایت ایمنی و پیشگیری از هرگونه حادثه ترافیکی و حفظ نظم تردد در معابر موارد ذیل رعایت شود.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا بیان کرد: ایستگاه های صلواتی نباید در نزدیکی تقاطع ها و میادین اصلی دایر شود و هنگام نصب داربست ها و ایجاد ایستگاه های صلواتی در محل مناسب به گونه ای اقدام شود که با کمترین اشغال سطح پیاده راه ها و سواره روها، مشکلات ترافیکی برای تردد عابران (عزاداران) و وسایل نقلیه عبوری ایجاد نشود.

وی گفت: برای جانمایی ایستگاه های صلواتی دقت لازم انجام گیرد تا هرگونه احتمال ایجاد ترافیک یا احتمال برخورد وسایل نقلیه وجود نداشته باشد.

سرهنگ شیرانی افزود: هنگام پخش نذورات به نحوی اقدام شود که از ایجاد گره های ترافیکی جلوگیری و به مأموریت خودروهای امدادی نیز خللی وارد نشود.

وی ادامه داد: از نصب هرگونه بنر، پارچه نوشته و مشابه آنکه موجب پوشش تابلوها، چراغ ها و دیگر علائم راهنمایی و رانندگی می شود جدا خودداری شود.

رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور فراجا بیان کرد: متولیان هیأت ها و دستجات عزاداری می بایست با بکارگیری نیروهای داوطلب مردمی همیار پلیس مجهز به جلیقه و علائم شب نما در قسمت جلو و انتهای کاروان های عزاداری علاوه بر ایجاد ایمنی بیشتر عزاداران، نسبت به جلوگیری از تداخل با خودروهای عبوری اقدام شود.

وی ادامه داد: برابر مفاد آئین نامه راهور عبور و تردد خودروها و موتورسیکلت ها از بین دستجات و جمعیت ممنوع است؛ بنابراین رانندگان به منظور پیشگیری از هرگونه حادثه با فاصله مناسب از دستجات عزاداری حرکت کنند.

سرهنگ شیرانی افزود: در حرکت کاروان های عزاداری پیش بینی سهم مسیر تردد خودروها انجام گیرد و خصوصاً همکاری لازم برای تردد سریع و بدون توقف وسایل نقلیه امدادی انتظامی به عمل آید.

وی در پایان گفت: ان شاءالله مردم عزیز با خدمتگزاران خود در مجموعه پلیس راهور همکاری لازم را برای انضباط بخشی و ایمن سازی مسیرها داشته باشند و امیدواریم با رعایت توصیه های پلیس و همکاری مردم در این ایام، عزاداری محرم به صورت باشکوه برگزار و شاهد حوادث ناگوار رانندگی و ایراد خسارت یا مجروح و مصدوم شدن عزاداران نباشیم.

منبع: مهر

این خبر توسط سایت همشهری آنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در خبر ناب