4 کشته و زحمی در تصادف ناگوار خودروی mvm در کرمانشاه

4 کشته و زحمی در تصادف ناگوار خودروی mvm در کرمانشاه

۱۸ تیر ۱۴۰۳ - ۱۱:۵۶ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس اجتماعی - رییس‌ پلیس راهور شهرستان کرمانشاه گفت: در اثر برخورد یک دستگاه خودرو با درخت‌های حاشیه جاده به دلیل عدم توانایی راننده در کنترل خودرو در کرمانشاه یک نفر جان خود را از دست و چهار نفر دیگر نیز مصدوم شدند. ...

به گزارش سرویس اجتماعی خبر ناب به نقل از رکنا -  سرهنگ عزیزی روز دوشنبه در این ارتباط با تصادف رخ داده گفت: شامگاه یکشنبه شانزدهم تیر ماه ۱۴۰۳، یک خودرو ام وی ام ۳۱۵ در مسیر غرب به شرق بلوار هوانیروز با سرعت ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت در حرکت بود که به علت عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه ناشی از تخطی از سرعت مطمئنه با چهار اصله درخت تصادف کرد. در این حادثه، راننده و چند سرنشین مصدوم و یک سرنشین خودرو نیز متاسفانه در دم جان باخت.

وی افزود: در محدوده بلوار هوانیروز هیچ گونه سرعت گیر و استاپر نصب نشده است و این حوادث ما را بر آن می دارد که علی رغم میل، در بزرگراه ها و چنین مکان هایی سرعت کاه نصب کنیم. متاسفانه در ۲۰ روز گذشته در همین محدوده، ۲ نفر فوتی داشته ایم.

عزیزی تصریح کرد: با همت شهرداری کرمانشاه و نصب استاپر و سرعت کاه و علائم ترافیکی توانسته ایم آمار کشته های بزرگراه امام خمینی (ره) را به صفر برسانیم و تصادفات جرحی نیز کاهش یافته است. اگرچه در ابتدای اجرای طرح خسارت مالی به خودروها وارد شد اما هم اکنون شاهد کاهش خسارت های مالی نیز هستیم. هدف ما از ایجاد علائم ترافیکی حفظ جان شهروندان است و با تصادف شب گذشته در بلوار هوانیروز، چون منطقه مذکور مسکونی است، لازم است که سرعت کاه و علائم ترافیکی لازم در این محدوده نیز تعریف و اجرایی شود.

رییس پلیس راهور شهرستان کرمانشاه گفت: رانندگان برای حفظ جان خود باید به علائم راهنمایی و رانندگی توجه کنند و به جای اعتراض به علائم ترافیکی، فرهنگ رانندگی را سرلوحه کار خود قرار دهند. پلیس راهور و شهرداری کرمانشاه مجبور هستند جهت حفظ جان شهروندان در مسیرهایی که حادثه خیز هستند از علائم ترافیکی از جمله استاپر و سرعت کاه استفاده کنند.

عزیزی، اظهار کرد: متأسفانه در سال ۱۴۰۲، آمار تصادفات منجر به فوت در شهر کرمانشاه رتبه بالای کشوری را به خود اختصاص داده است. در همین راستا، با اقدامات ترافیکی و با همکاری معاونت ترافیک شهرداری کرمانشاه، جهت کاهش تصادفات اقدام به نصب تجهیزات و علائم ترافیکی و اصلاح هندسی کردیم.

وی ادامه داد: متاسفانه ایجاد پل عابر پیاده، اصلاح هندسی و نصب ۱۷ دوربین ثبت تخلف آمار کشته های بزرگراه ها را کاهش نداده و بازدارندگی لازم را نداشته است لذا در شورای ترافیک جهت حفظ جان شهروندان و هم وطنان مجبور به نصب و راه اندازی سرعت کاه در ۲ بزرگراه کرمانشاه شدیم.

عزیزی در پایان تصریح کرد: ۸۳ درصد تصادفات در سال گذشته مربوط به شهرستان کرمانشاه بوده و از این ۸۳ درصد، حدود ۶۰ درصد مربوط به بزرگراه امام و جانبازان می باشد. گاهی برای نجات یک شهروند و هم وطن مجبور به اقداماتی می شویم که ممکن است نارضایتی عمومی مردم را به دنبال داشته باشد لذا از مردم نجیب و صبور کرمانشاه به خصوص رانندگان فهیم انتظار داریم در بزرگراه ها سرعت خود را کنترل کنند تا شاهد مرگ ومیر هموطنان و تصادفات نباشیم.

استان کرمانشاه با بیش از ۲ میلیون نفر جمعیت بیش از هشت هزار و ۱۰۰ کیلومتر راه اصلی، فرعی و روستایی دارد.

این خبر توسط سایت رکنا منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : رکنا

اخبار گوناگون در خبر ناب