سرقت 20 هزار دلاری مرد جوان از پدر دوستش  -  سوءاستفاده از اعتماد رفیق و تهیه کپی از کلید خانه
سرویس اجتماعی - رئیس پلیس پیشگیری پایتخت از دستگیری فردی خبر داد که با کپی کردن کلید مبلغ ۲۰ هزار دلار از خانه دوستش سرقت کرده بود.

به گزارش سرویس اجتماعی خبر ناب به نقل از همشهری - سرهنگ علی قاسم پور رئیس پلیس پیشگیری پایتخت گفت: پیرو مراجعه یکی از شهروندان به کلانتری و گزارش سرقت از منزل، پیگیری موضوع و شناسایی سارق یا سارقان در دستور کار عوامل تجسس کلانتری ۱۳۷ نصر قرار گرفت.

این مقام انتظامی گفت: شاکی اظهار داشت که مبلغ ۲۰ هزار دلار از منزلش در زمانی که در منزل حضور نداشته به سرقت رفته است.

وی افزود: بلافاصله ماموران برای بررسی موضوع به نشانی اعلامی اعزام و با بررسی دوربین های مداربسته و به کارگیری شیوه های نوین پلیسی موفق به شناسایی مشخصات ظاهری متهم شدند.

سرهنگ قاسم پور ادامه داد: پس از شناسایی مشخصات ظاهری متهم مشخص شد که وی از دوستان فرزند شاکی بوده و به منزل آن ها رفت و آمد داشته و با سوءاستفاده از اعتماد فرزند ایشان، از کلید منزل کپی برداری کرده و در زمانی که هیچ کس داخل خانه نبوده به قصد سرقت به آنجا مراجعه کرده است.

وی ادامه داد: با پالایش آثار بر جای مانده در صحنه جرم، مشخص شد که متهم قصد سرقت از گاو صندوق منزل را داشته اما حتی با تخریب قفل موفق به باز کردن درب آن نشده است و در نهایت مبلغ ۲۰ هزار دلار را از داخل کشو سرقت کرده و از منزل گریخته است.

رئیس پلیس پیشگیری پایتخت افزود: با شناسایی مخفیگاه متهم، پس از هماهنگی های قضائی، تیمی از ماموران به مخفیگاه متهم اعزام و در یک عملیات پلیسی متهم را دستگیر و به کلانتری منتقل کردند.

این مقام انتظامی به اعتراف متهم ۳۲ ساله اشاره و بیان کرد: متهم پس از تکمیل تحقیقات پلیسی روانه دادسرا شد.

سرهنگ قاسم پور به شهروندان توصیه کرد با ارتقای سیستم امنیتی اماکن خصوصی و نصب دوربین های مداربسته و دزدگیر امکان سرقت را به حداقل برسانند و از اعتماد به افراد غیر و نگهداری اشیای گران قیمت یا پول نقد در منزل جدا خودداری کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

این خبر توسط سایت همشهری آنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در خبر ناب