مخفی شدن پسر بچه گم شده در زیر بوته های تمشک + جزئیات و عکس

مخفی شدن پسر بچه گم شده در زیر بوته های تمشک + جزئیات و عکس

۱۹ تیر ۱۴۰۳ - ۰۵:۱۶ زمان مطالعه : 6 دقیقه
سرویس اجتماعی - 30ساعت جست‌وجو برای یافتن پسربچه 4ساله سیرجانی که در جنگل ناهارخوران گرگان گم شده بود، با پیدا شدن او، پایان خوشی داشت. مجتبی در تمام مدتی که گروه‌های امداد و نجات به‌دنبالش می‌گشتند، زیر بوته‌های تمشک پنهان شده بود. ...

مخفی شدن پسر بچه گم شده در زیر بوته های تمشک + جزئیات و عکس

به گزارش سرویس اجتماعی خبر ناب به نقل از رکنا -  از بعدازظهر جمعه گذشته که خبر گم شدن پسربچه 4ساله ای به نام مجتبی در جنگل های ناهارخوران گرگان در شبکه های اجتماعی دست به دست شد، جست وجوی تیم های امدادی و مأموران انتظامی برای یافتن کودک گمشده آغاز شد.
گم شدن مجتبی، مردم استان گلستان را به یاد ناپدید شدن یسنا انداخت؛ دختربچه 3ساله کلاله ای که اردیبهشت امسال خبر گم شدنش در مزارع گندم جنجال زیادی در رسانه ها به پا کرد و در نهایت جست وجوگران موفق شدند او را بعد از 5روز زنده پیدا کنند. شاید به همین دلیل بود که همزمان با گم شدن مجتبی، این بار در جنگل های ناهارخوران گرگان، خیلی از مردم این شهر نگران سرنوشت او بودند.

مجتبی چطور گم شد؟

محمود حسن یار، پدر مجتبی می گوید: ما از سوی اقوام همسرم برای یک عروسی در روز سه شنبه 12تیرماه، به شهرستان گرگان دعوت شده بودیم. بعد از پایان مراسم عروسی هم به اصرار اقوام قرار شد چند روزی برای تفریح و گشت و گذار در این شهر بمانیم. او ادامه می دهد: روز جمعه 15تیرماه بود که برای تفریح به جنگل ناهارخوران گرگان رفتیم. حدود 10خانواده بودیم و قبل از ظهر به حاشیه جنگل رسیدیم و در جایی اتراق کردیم. بعد از پهن کردن وسایل و جاگیرشدن، من و چند نفر دیگر برای جمع کردن هیزم به دل جنگل رفتیم.
حسن یار ادامه می دهد: مدت کوتاهی در جنگل بودیم و بعد از جمع کردن هیزم برگشتیم و آنجا بود که همسرم پرسید: «پس مجتبی کجاست؟ او به ما گفته بود که دنبال بابا می روم.»
با شنیدن این جمله، وحشت به جانم افتاد. من متوجه نشده بودم که مجتبی به دنبال ما راه افتاده است. با نگرانی به جنگل برگشتم، اما خبری از او نبود. هرچه گشتم و پسرم را صدا زدم، بی فایده بود. برگشتم و چند نفری را با خودم همراه کردم، اما او را نیافتیم. تا ساعت 4بعدازظهر همگی به دنبال او می گشتیم و وقتی پیدایش نکردیم، به کلانتری رفتیم.

جست وجو شروع می شود

با هماهنگی مأموران کلانتری مستقر در جنگل ناهارخوران، گروه امداد و نجات هلال احمر گلستان به محل اعزام شدند و عملیات جست و جو را آغاز کردند.
پدر مجتبی می گوید: در کنار آنها همه آن 10خانواری که با هم به جنگل رفته بودیم، گروهی از محیط زیست و مردمی که از طریق شبکه های اجتماعی در جریان حادثه قرار گرفته بودند، همگی برای پیدا کردن مجتبی وارد جنگل شدیم. باورم نمی شد که مردم گرگان، اینطور برای پیدا کردن پسرم تلاش کنند. آنها فیلم و عکس هایی از پسرم در فضای مجازی و رسانه ها منتشر کردند و در همه لحظات کنار ما بودند.

وحشت از تاریکی

هوا در حال تاریک شدن بود، اما هنوز اثری از کودک گمشده نبود. همین مسئله نگرانی خانواده اش و حتی تیم های امدادی را بیشتر می کرد. پدر مجتبی می گوید: وقتی هوا تاریک شد، ترس همه وجودم را فراگرفت. مدام با خود می گفتم که اگر پسرم در جنگل بماند، امکان دارد حیوانات وحشی به او حمله کنند. با این حال جست وجو در شب هم متوقف نشد و همه به دنبال او می گشتیم و این جست وجوها حدود 30ساعت طول کشید.


سگ های زنده یاب

با توجه به حساسیت ماجرا، ۱۸نیروی زبده هلال احمر در قالب ۶تیم عملیاتی به همراه سگ های زنده یاب، ۵خودروی ویژه امدادی و موتورسیکلت های کوهستان به عملیات جست وجو پیوستند، اما خبری از پسربچه 4ساله نبود. پدر مجتبی ادامه می دهد: در همه این لحظات که وجب به وجب جنگل را برای پیدا کردن پسرم زیرپا گذاشته بودیم، مطمئن شدم که او در جنگل نیست و او را ربوده اند. با این فکر دلهره دیگری به جانم افتاد. آرام و قرار نداشتم؛ حتی مادرش چندبار از حال رفت و او را به بیمارستان بردیم

حسن یار می گوید: بعد از آن شب جانکاه که نه ما و نه جست وجوگران چشم روی هم نگذاشتیم، با روشن شدن هوا امیدوار بودیم که بتوانیم پسرم را پیدا کنیم. از صبح تا عصر همه با تمام قوا به دنبال مجتبی بودیم و حوالی ساعت 5عصر شنبه بود که اعضای تیم امداد و نجات به ما گفتند همه جا را گشته اند و خبری از مجتبی نیست.

با شنیدن این خبر، ته دلم خالی شد؛ البته عملیات متوقف نشد و آنها گفتند که تنها یک نقطه در بالای جنگل مانده که نگشته اند. آنها گفتند که آن منطقه پوشیده از بوته های تمشک تیغ دار بوده و رفتن به آنجا سخت و دشوار است و فقط می توان پای پیاده آنجا را گشت. گروه های امداد و نجات راهی آن منطقه شدند و ما که دیگر امیدی برایمان باقی نمانده بود، در انتظار خبر ماندیم. پدر مجتبی اضافه می کند: ما با چشمان نگران منتظر بودیم، هر صدایی که می شنیدیم و هر تماس تلفنی ای که گرفته می شد تنمان می لرزید و دعاگویان از خدا می خواستیم که پسرمان به سلامت بازگردد. حوالی ساعت 6عصر بود که تلفنم زنگ خورد. با استرس جواب دادم و آنجا بود که بهترین خبر عمرم را شنیدم. به ما خبر دادند پسرم را زیر بوته های تیغ دار تمشک پیدا کرده اند و به دفتر امداد و نجات هلال احمر برده اند. او می گوید: سراسیمه به آنجا رفتیم و پسرم را درحالی که در حال غذا خوردن بود، دیدیم و او را در آغوش گرفتیم.

مجتبی که حدود 30ساعت در جنگل گم شده بود، گفت که وقتی در جنگل پیش رفته و پدرش را پیدا نکرده، به بوته های بزرگ و تیغ دار تمشک رسیده و فکر کرده که اگر زیر آن بوته ها پناه بگیرد در امان خواهد ماند. او با زبان کودکانه اش می گوید که تصمیم گرفته بود، آنقدر آنجا بماند تا پدرش به دنبالش برود و در این مدت، تمشک های وحشی، تنها غذایی بوده که خورده است. به گفته پدرش، مجتبی زیر بوته تمشک با چشمان گریان از دور شاهد عملیات امداد و نجات بوده؛ حتی پهپاد را هم بالای سرش دیده و موتورسواران قرمزپوش را که برای پیداکردنش در جنگل به این طرف و آن طرف می رفتند، مشاهده کرده بود، اما چون همه را بیگانه می دانسته، بیرون نیامده و خودش را نشان نداده بود.
پدر مجتبی می گوید: چون به پسرم یاد داده بودیم که با غریبه ها حرف نزند؛ از این رو خود را مخفی کرده بود. حتی از او پرسیدم که وقتی هوا تاریک شد، نترسیدی؟ اما او که در کل شخصیت شجاع و نترسی دارد، گفت که نترسیدم و منتظر ماندم که مرا پیدا کنی.

حسن یار درباره لحظه پیداشدن پسرش نیز می گوید: یکی از امدادگران که خود را به بوته های تمشک رسانده بود، متوجه صدایی زیر بوته ها شد و وقتی بین بوته های تیغ دار را می گشت، ناگهان چشمان نگرانی را دیده که به او خیره مانده بود. آن امدادگر می گفت که مجتبی صدایش درنمی آمد و در سکوت به او نگاه می کرد. او  باور نمی کرده که زیر بوته های درهم تنیده و تیغ دار تمشک پسربچه ای بتواند پناه بگیرد؛ چون با هر تکان تیغ در بدن فرومی رود. بعد هم توانسته بود با حرف زدن با پسرم، او را راضی کند از زیر بوته ها بیرون بیاید.
حسن یار می گوید: پسرم حالش خوب است و ما راهی شهر خودمان هستیم و انسان دوستی و احساس مسئولیت مردم گرگان را هرگز فراموش نخواهیم کرد.

این خبر توسط سایت رکنا منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : رکنا

اخبار گوناگون در خبر ناب