آزمایش تب دنگی 63 نفر مثبت شد  -  2 علامت مهم ابتلا به تب دنگی

آزمایش تب دنگی 63 نفر مثبت شد - 2 علامت مهم ابتلا به تب دنگی

۱۹ تیر ۱۴۰۳ - ۱۳:۰۷ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اجتماعی - معاون وزارت بهداشت گفت: از ۲۰۰ نفری که با علائم شدید استخوان‌درد و تب بالای ۴۰ درجه به مراکز درمانی مراجعه کردند، آزمایش ۶۳ نفر مثبت شده و هنوز جواب آزمایش برخی نیامده است.

به گزارش سرویس اجتماعی خبر ناب به نقل از همشهری - سعید کریمی معاون درمان وزارت بهداشت با اعلام اینکه یک درصد موارد ابتلا به تب دنگی منجر به فوت می شود، اظهار کرد: تب بالای ۴۰ درجه و استخوان درد شدید از علائم این بیماری است.

کریمی ادامه داد: ۳۰ درصد از افرادی که با علائم استخوان درد شدید و تب بالا به مراکز درمانی مراجعه کردند، دارای بیماری تب دنگی بودند.

وی افزود: از ۲۰۰ نفری که با علائم شدید استخوان درد و تب بالای ۴۰ درجه به مراکز درمانی مراجعه کردند، ۶۳ نفر آزمایش آنها مثبت شده و هنوز جواب آزمایش برخی نیامده است.

معاون درمان وزیر بهداشت گفت: عمده این افراد مسافرینی بودند که از کشورهای حاشیه خلیج فارس آمده بودند. اگر افراد به دبی یا امارات مسافرتی داشته اند، حتما مراقبت کنند.

وی ادامه داد: حداکثر ۵ روز پس از اینکه پشه آلوده افراد را مورد گزش قرار دهد، علائمی چون افت فشار خون، ضعف، بی حالی و در صورت حاد بودن منجر به خون ریزی و حتی بستری می شود.

کریمی در پایان با توصیه به مردم در خصوص جمع آوری آب های راکد اطراف محل سکونت گفت: درمان این بیماری عمدتا علامتی است، یعنی با کاهش تب و دادن مایعات سعی می شود بیماری کنترل شود.

منبع: مهر

این خبر توسط سایت همشهری آنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در خبر ناب