قاتل جوان 23 ساله بخشیده شد  -  دلیل درگیری آنها چه بود؟

قاتل جوان 23 ساله بخشیده شد - دلیل درگیری آنها چه بود؟

۱۹ تیر ۱۴۰۳ - ۱۴:۰۱ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اجتماعی - ایلام-معاون حل اختلاف دادگستری استان ایلام از بخشش قاتل ۲ ماه بعد از وقوع قتل در ایلام خبر داد. ...

به گزارش سرویس اجتماعی خبر ناب به نقل از رکنا -  جبار سپهری اظهار داشت: اواخر فروردین ماه سال جاری  درگیری لفظی بین دو جوان ۲۰ و ۲۳ ساله که در منزل مقتول صورت گرفت منجر به درگیری فیزیکی و استفاده از سلاح سرد چاقو و در نتیجه قتل جوان ۲۳ ساله شد.

وی افزود: قاتل ۲۰ ساله پس از ارتکاب قتل از صحنه جرم متواری شد اما در عصر همان روز توسط ماموران انتظامی دستگیر و به مرجع قضایی تحویل و پس از دستگیری با قرار بازداشت موقت به زندان معرفی و مراحل رسیدگی در دادسرا انجام شد.

معاون حل اختلاف دادگستری ایلام ادامه داد: با تلاش های مکرر اعضای شورای حل اختلاف مستقر در بازداشتگاه ایلام و پیگیری های مجدانه و رایزنی های انجام شده این اعضا خانواده مقتول بعد از گذشت دو ماه و شش روز رضایت و بخشش قطعی خود را حتی بدون دریافت هرگونه وجه و دیه برای رهایی قاتل از قصاص نفس اعلام کردند.

سپهری یادآور شد: اقدام اولیای دم مقتول که بدون دریافت خون بها و در کمترین زمان ممکن از قصاص قاتل فرزند خود صرف نظر کردند بسیار ارزشمند و قابل قدردانی است.

وی اضافه کرد: اولیای دم با تأسی از سیره معصومین (ع) در شب عید غدیر خم همزمان با هفته قوه قضاییه و در راستای عفو و رأفت اسلامی از حق خود گذشتند و به زندانی فرصت زندگی دوباره بخشیدند.

این خبر توسط سایت رکنا منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : رکنا

اخبار گوناگون در خبر ناب