قاتل آشنا پس از 2 سال بخاطر عذاب وجدان افشاگری کرد  -  دختر جوان خواهان قصاص شد
سرویس اجتماعی - اعتراف به جنایت شیشه ای به خاطر عذاب وجدان مرد جوان که با دروغگویی هایش پلیس را در پرونده قتل رفیقش گمراه کرده بود، بعد از دوسال به خاطر عذاب وجدان به جنایت شیشه ای اعتراف کرد. ...

به گزارش سرویس اجتماعی خبر ناب به نقل از رکنا -  رسیدگی به این پرونده از تابستان سال ۱۴۰۰ به دنبال پیدا شدن جسد خونین یک مرد جوان به نام جواد در  خانه اش در پاکدشت آغاز شد .

شواهد نشان می داد این مرد در غیاب خانواده اش با ضربه جسم سخت به سرش از پا درآمده است .

جسد با دستور قضایی به پزشک قانونی منتقل شد و ماموران برای رازگشایی جنایت خاموش به تکاپو افتادند.

 بررسی ها نشان می داد آخرین بار یکی از دوستان جواد به نام حبیب به دیدن وی رفته بود .

انکار جنایت

با این سرنخ حبیب ۳۳ ساله ردیابی و  بازداشت شد اما اتهام قتل را نپذیرفت و مدعی شد آن روز در محل دیگری حضور داشته و به ملاقات قربانی نرفته است .

در حالی که مدرکی علیه تنها مظنون پرونده به دست نیامده بود وی آزاد شد.

حدود یکسال بعد وقتی  تحقیقات پلیس برای رازگشایی جنایت به بن بست رسید و ردی از عامل جنایت به دست نیامد،  اولیای دم درخواست کردند تا دیه از صندوق بیت المال به آنها پرداخت شود. قضات دادگاه کیفری استان تهران پس از بررسی این درخواست آن را پذیرفتند و حکم به پرداخت دیه از صندوق بیت المال صادر کردند.

اعتراف به جنایت به خاطر عذاب وجدان

 اما اوایل سال ۱۴۰۲ حبیب به پلیس آگاهی رفت و پرده از جنایتی که مرتکب شده بود برداشت و اعتراف کرد 2 سال قبل دوستش را در  خانه شان کشته است.

 وی در تشریح جزئیات ماجرا گفت: من و جواد با هم دوست بودیم. آن روز به خانه او رفته  و برای اولین بار شیشه مصرف کرده بود .من حال طبیعی نداشتم که با او درگیر شدم و با سنگ به سرش زدم. وقتی جواد خونین روی زمین افتاد ترسیدم و از خانه فرار کردم. چند روز بعد وقتی پلیس سراغم آمد به  دروغ گفتم به ملاقات جواد نرفته بودم. من با دروغگویی هایم پلیس را گمراه کردم و آزاد شدم. اما در مدت دو سال،  عذاب وجدان رهایم نکرد و حتی یک شب راحت نخوابیدم .مدام کابوس می دیدم .وقتی دیدم دیگر نمی توانم به این زندگی ادامه دهم تصمیم گرفتم حقیقت را بگویم .من از قتل دوستم پشیمان هستم.

 با اعترافات این مرد وی به بازسازی صحنه جرم پرداخت و پرونده اش برای رسیدگی به شعبه ۱۳ دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد.

 اما در این میان دختر قربانی که حالا به سن قانونی رسیده درخواست تازه ای را مطرح کرد.

 وی که در دادگاه حاضر شده بود گفت:  2 سال قبل به سن قانونی نرسیده بودم که قیم من درخواست دریافت دیه از صندوق بیت المال را مطرح کرد. اما حالا که به سن قانونی رسیده ام برای  قاتل پدرم قصاص  می خواهم.

 با این درخواست قضات وارد شور شدند تا درباره این پرونده تصمیم گیری کنند.

این خبر توسط سایت رکنا منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : رکنا

اخبار گوناگون در خبر ناب