زبانه کشیدن آتش در منطقه حفاظت شده خاییز کهگیلویه

زبانه کشیدن آتش در منطقه حفاظت شده خاییز کهگیلویه

۲۰ تیر ۱۴۰۳ - ۱۰:۳۳ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس اجتماعی - آتش سوزی در منطقه حفاظت شده خاییز شهرستان کهگیلویه برغم تلاش نیرو‌های امدادی و مردمی در حال گسترش است که با توجه به وزش باد و سخت گذر بودن منطقه کار را برای خاموش کردن آتش سخت کرده است. ...

به گزارش سرویس اجتماعی خبر ناب به نقل از رکنا -   آتش سوزی گسترده که به گفته منابع محلی از صبح روز سه شنبه آغاز شده از چندین نقطه هجوم آورده و وزش شدید باد باعث شده که وسعت آتش سوزی هر لحظه بیشتر شود.

همچنین برخی منابع محلی روستای فیلگاه در ۱۵ کیلومتری شهرستان کهگیلویه هم گفته اند که آتش سوزی به سمت این روستا نیز در حال گسترش است.

فرماندار شهرستان کهگیلویه هم درخواست کمک فوری و بیشتر نیرو های امدادی و مردمی و همچنین بالگرد و تجهیزات برای خاموش کردن آتش با توجه به سخت گذر بودن و حجم بالای آتش سوزی کرده است.

سید حمزه محقق زاده گفت: آتش سوزی جنگل ها و مراتع در منطقه حفاظت شدهه خاییز از چند نقطه به سرعت در حال گسترش است و با وزش باد های شدید و افزایش دما، مهار آتش سوزی دوباره با چالش مواجه و نیاز به همکاری است.

وی اظهار کرد: بیشترین حجم آتش سوزی در منطقه حفاظت شده خاییز و در محدوده روستای «پادوک» است که البته روز دوشنبه این منطقه هم دچار آتش سوزی شده بود که با تلاش نیرو های امدادی و مردمی در اسرع وقت آتش خاموش شد و از صبح روز سه شنبه آتش مجدد به جان جنگل ها و مراتع در سطح وسیعی از این منطقه حفاشت شده افتاده است.

محقق زاده تصریح کرد: بخشی از آتش سوزی در روستای «چمران» و حوزه استحفاظی شهرستان بهبهان استان خوزستان است که نیاز به همکاری و کمک آن شهرستان داریم.

منطقه حفاظت شده خائیز دارای طبیعت گرمسیری بوده و از مهم ترین زیستگاه های حیات وحش کهگیلویه و بویراحمد محسوب می شود.

این خبر توسط سایت رکنا منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : رکنا

اخبار گوناگون در خبر ناب