دستور وزیر آموزش و پرورش برای رسیدگی دوباره به پرونده داوطلبان معترض آزمون استخدامی
سرویس اجتماعی - وزیر آموزش و پرورش در خصوص رسیدگی به پرونده معترضان آزمون استخدامی دستور صادر کرد.

به گزارش سرویس اجتماعی خبر ناب به نقل از خبرآنلاین - وزیر آموزش و پرورش در راستای رسیدگی مجدد به پرونده داوطلبان معترض آزمون استخدامی دستوری صادر کرد.

ایسنا در خبری نوشت: مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد که با عنایت به اطلاعیه اعلام نتیجه نهایی پذیرفته شدگان آزمون استخدامی ویژه رشته های شغلی آموزگار ابتدایی و آموزگار استثنایی سال ۱۴۰۳ مورخ ۱۸ تیر ماه جاری سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور، حسب دستور صحرائی وزیر آموزش و پرورش در خصوص نحوه رسیدگی مجدد به پرونده داوطلبان معترض آزمون مذکور، موارد زیر جهت اطلاع و اقدام مقتضی اعلام می شود.

۱-با توجه به ماهیت رقابتی بودن آزمون استخدامی در مراحل علمی و ارزیابی تکمیلی عمومی، اختصاصی و تخصصی و بررسی صلاحیت های عمومی داوطلبان و لزوم انتخاب اصلح و طبق فرایندهای تعریف شده قبلی مبنی بر اعلام چند برابری ظرفیت این آزمون ، پذیرفته شدن بخشی از داوطلبین امری بدیهی بوده و عدم پذیرش بخشی دیگر از داوطلبان نیز به دلیل عدم احراز شرایط آزمون ازسوی داوطلب و یا نبود ظرفیت پذیرش به استناد مجوز استخدامی، بیانگر عدم وجود شایستگی اینگونه داوطلبان نمی باشد و علاقمندان به شغل معلمی می توانند از فرصت های قانونی پیش رو و سایر آزمون های وزارت آموزش و پرورش که متعاقباً اطلاع رسانی خواهد شد، استفاده کنند.

۲- با توجه به اینکه در تمام مراحل ارزیابی تکمیلی (بررسی اسناد و مدارک، معاینات پزشکی و حوزه های سنجش و ارزیابی تکمیلی) برای داوطلبان این امکان فراهم بوده است تا در صورت اعتراض به هر مرحله یا فرایند ارزیابی تکمیلی، مراتب را اعلام کرده و این اعتراضات از طریق کارگروه نظارت و کمیسیون موارد خاص در طول فرایند ارزیابی تکمیلی مورد بررسی و رسیدگی قرار گرفته و در انتهای هر مرحله نیز داوطلب با تکمیل نمون برگ های شماره ۲۳ و ۲۴ ضمن تایید فرایندهای مزبور، عدم اعتراض خود را نسبت به فرایندهای مربوط به رسیدگی به اسناد و مدارک شرایط احراز، سوابق و فعالیت های آموزشی و پژوهشی، معاینات پزشکی و سنجش و ارزیابی تکمیلی را به صورت مرحله به مرحله اعلام نموده اند؛ لکن در اجرای مصوبات ستاد برگزاری آزمون تدابیری اتخاذ شده که داوطلبان مردود آزمون استخدامی آموزگاری سال ۱۴۰۳ بتوانند بر اساس اطلاعیه مورخ ۲۷ تیر ماه جاری با ورود به سامانه کارا به نشانی https://my.medu.ir نسبت به ثبت بررسی مجدد پرونده و رسیدگی به اعتراض اقدام کنند.

۳- داوطلبین محترمی که در ردیف قبولین نهایی آزمون قرار نگرفته اند و نسبت به عدم قبولی خود معترض می باشند از روز شنبه مورخ ۳۰ تیر ماه ۱۴۰۳ و روز پنجشنبه مورخ ۴ مرداد ماه سال جاری به مدت ۶ روز با مراجعه به سامانه کارا، به نشانی https://my.medu.ir اعتراض خود را ثبت نمایند. بدیهی است پس از اتمام مهلت یاد شده امکان ثبت مجدد اعتراض امکان پذیر نخواهد بود. اطلاع رسانی در خصوص نتیجه اعتراض داوطلبان پس از اتمام مهلت ثبت اعتراض و طی شدن فرآیندهای بررسی پرونده های شکایات در سطح استانها، از طریق همین درگاه صورت خواهد گرفت.

۴- درخصوص داوطلبانی که صلاحیت های عمومی (گزینش) آنان مورد تایید قرار نگرفته و در ستون وضعیت قبولی کارنامه اعلام نتایج نهایی با کد ۱۹ مشخص شده، ضروری است از تاریخ ۲۰ مرداد لغایت ۲۱ مهر ماه سال جاری ضمن مراجعه حضوری به هسته گزینش استان محل ارزیابی شده خود، نسبت به ارائه درخواست کتبی تجدید نظر اقدام کرده و مراحل بررسی پرونده خود در فرایند تجدید نظر را از هسته مزبور پیگیری نمایند. بدیهی است عدم ارائه درخواست تجدید نظر در مهلت زمانی مذکور به منزله انصراف تلقی شده و به مراجعات و درخواست های پس از تاریخ ۲۱ مهر ماه ۱۴۰۳ ترتیب اثر داده نخواهد شد. همچنین هسته های گزینش قبل از تاریخ ۲۰ مرداد ماه امسال به دلیل هم زمانی فرایندهای اجرایی آزمون های استخدامی و دانشگاه فرهنگیان امکان پذیرش اعتراضات داوطلبان را ندارند.

برای دسترسی سریع به تازه ترین اخبار و تحلیل رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.

این خبر توسط سایت خبرآنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : خبرآنلاین

اخبار گوناگون در خبر ناب